Rozmowa z Albertem Strebejko, młodym graczem z Torunia,

który był najlepszym Polakiem na Grand Prix Warszawa 9-11.05.2014 r.

Cześć Albert. Jak długo grasz w MTG i skąd wzięło się to hobby?
- Witam. W Magica gram od jakichś 2 lat, zaczęło się od karcianki Duel Masters, w którą często grałem z kumplami w szkole. Któregoś dnia do szkoły doszedł nowy kolega, który grał w MTG i zachęcił innych, aby spróbowali. Trafiłem do sklepu Grajfer i tam już Magic wciągnął mnie na dobre.

Gdzie grasz na co dzień i z kim? Masz jakichś partnerów do gry z którymi starasz się testować przed turniejami?

- Sklep Grajfer na starówce to miejsce gdzie grywam na co dzień. Miła atmosfera i świetni gracze. Tam też mam znajomych, z którymi najczęściej testuję: Eryk, Olaf vel Banan i Wadro.

Mimo iż nie grasz w MTG zbyt długo to już masz na swoim koncie spory sukces.

- Tak, udało mi się zająć 12 miejsce na Grand Prix Warszawa w tym roku i byłem o jedną wygraną od TOP8, jest to dla mnie ogromny sukces zwłaszcza że był to mój pierwszy duży turniej. Duża zasługa w tym jest znajomych, z którymi byłem na tym wyjeździe. Miałem od nich wsparcie i doping, a to zaowocowało solidnym wynikiem. Dało mi to również motywacje do dalszej gry i do dalszych sukcesów. Granie z prosami z innych krajów i wygrywanie z nimi pokazało mi, że nawet krótki staż może zaowocować sukcesem, jeśli tylko się tego chce.

Czy w najbliższym czasie wybierasz się na jakiś kolejny duży turniej?

- Mam w planach wybrać się na jak największą liczbę turniejów PTQ oraz WMCQ w Polsce, a jeśli się uda, to także ruszyć na podbój kolejnego Grand Prix, tym razem w Utrechcie.

Życzymy powodzenia :) A na koniec może miałbyś jakieś porady dla młodszych graczy?

- Polecam oglądanie streamów magicowych, tam można się wiele nauczyć. Oczywiście warto grać jak najwięcej i szlifować swoje umiejętności oraz nie bać się pytać o rade starszych doświadczeniem graczy. Większość z nich bardzo chętnie pomaga i radzi.

Dziękujemy za poświęcony nam czas i jeszcze raz życzymy kolejnych wielkich sukcesów!


Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.