Ekonomiczne

Nations

cena: 249,90 zł 174,90 zł
Brak towaru

Ciekawa gra strategiczna o rozwoju nacji przez wieki.

Już Arystoteles dostrzegł, że najbardziej podstawową cechą człowieka jest jego stadność, jego dążenie do łączenia się we wspólnoty. Ludzkość od samych swoich początków łączyła się w mniejsze lub większe grupy i wspólnie żyła, walczyła i budowała. Te grupy, które przetrwały rozmaite wyzwania – i te rzucone im przez naturę, i te rzucone im przez innych ludzi – stały się potężnymi nacjami, zadziwiającymi cały świat swoimi osiągnięciami. Czy twoja Nacja wytworzy kulturę, która przetrwa wieki, czy też okaże się zbyt słaba, żeby przetrwać?

Nations to wymagająca, historyczna gra planszowa, w której od 1 do 5 graczy stara się prowadzić swoje nacje od czasów prehistorycznych aż do wybuchu Pierwszej Wojny Światowej. Gracze będą musieli rywalizować o zasoby, radzić sobie z doraźnymi problemami i jednocześnie realizować długofalową strategię rozwoju. Trzeba rozważnie wybierać pomiędzy drogą ekonoiczną a militarną, dostosowyać się do sytuacji i reagować na zagrożenia.

Gra podzielona jest na 8 rund, po dwie dla każdej z czterech wyróżnionych przez twórców epok: Starożytności, Średniowiecza, Renesansu i Rewolucji Przemysłowej. Podczas tych rund gracze zdobywają punkty zwycięstwa i punkty ksiąg (symbolizujące jak ważne jest dziedzictwo tej cywilizacji z perspektywy całego świata). Państwa o większej ilości punktów ksiąg zdobywają dodatkowe punkty za kraje o mniejszej ich ilości. Na koniec gry podliczane są wszystkie punkty zwycięstwa i wygrywa gracz, któy zgromadzi ich najwięcej.

Długość pojedynczej rozgrywki zależy od liczby graczy. Można spokojnie przyjąć przelicznik 1 gracz= + 40 minut. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.