Gry karciane

Władca Pierścieni LCG: Zestaw podstawowy

cena: 159,90 zł
Brak towaru

Kooperacyjna gra karciana umieszczona w znanym z książek J.R.R. Tolkiena świecie Środziemia.

„Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg dziejów...” mówi nam J.R.R. Tolkien ustami elfiej władczyni Galadrieli. I myśl sama biegnie ku tym paru dzielnym hobbitom, których bezinteresowne działania ocaliły całe Środziemie przed grozą Czarnego Władcy Mordoru. Jeśli jednak chwilę dłużej się nad tym zastanowić, to jasne staje się, że działania Bilba, Froda, Sama, Merry'ego i Pippina, to były jedne spośród wielu wielkich czynów dokonywanych przez niewielkie osoby. Wojnę o Pierścień wygrały nie tylko hobbity, ale też te bezimienne armie Gondoru które przez lata odpierały ataki Saurona, czy te grupy podróżników, które często z narażeniem życia przenosiły ważne wieści.

Jeśli chce się oddać specyfikę książek, trzeba uchwycić tę równowagę pomiędzy epickością a zwyczajnością, jaka przebija z kart powieści Tolkiena.Twórcy Władcy Pierścieni: Gry Karcianej doskonale rozumieją tę potrzebę, stąd stworzona przez nich gra pozwala graczom przeżyć zarówno najbardziej „klasyczne” momenty powieści, jak i przygody o których zaledwie wspomniano w kilku słowach. Pokierować będzie można zarówno głównymi bohaterami – jak Gimli czy Aragorn – jak i mniej znanymi postaciami, o nie mniejszym znaczeniu.

Władca Pierścieni: Gra Karciana jest grą kooperacyjną, w której gracze starają się wspólnymi siłami wykonać określone w scenariuszu zadanie. Co turę gracze wysyłają kontrolowanych przez siebie bohaterów na wyprawę, lub przydzielają ich do walki ze stojącymi im na drodze wrogami. Mogą też zostawić ich w pogotowiu, gotowych bronić towarzyszy przed niespodziewanymi atakami. Co turę wzrasta też poziom zagrożenia, przez co gracze muszą się śpieszyć, jeśli chcą ukończyć misję.

Władca Pierścieni: Gra Karcianajest tzw. żywą grą karcianą (LCG) co oznacza, że regularnie wydawane są do niej dodatki zawierające nowe karty, dzięki którym można tworzyć zupełnie nowe talie i brać udział w nowych przygodach. Zestaw Podstawowy pozwala na grę 1 – 2 osób, jednak zasady gry i poziom trudności umożliwiają rozgrywkę nawet w 4 osoby (oczywiście wymaga to nabycia dodatkowego Zestawu Podstawowego).

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.