Gry karciane

Android: Netrunner: Core Set

Android: Netrunner LCG

cena: 139,90 zł
Brak towaru

Asymetryczna gra karciana, umieszczona w cyberpunkowym świecie Androida.

W naszym przeżartym przez technologię świecie niebezpiecznie jest patrzeć na rzeczy tylko z jednego punktu widzenia. Weź na przykład to wiecznie powracające pytanie: czym jest władza, ta odurzająca iluzja, do której rości sobie prawa zadziwiająco duża liczba osób. Jeśli spojrzysz na nią oczyma korporacji, odpowiesz zapewne, że władza to manipulacja emocjami mas. To tajne agendy ustalane w zaciszu gabinetów; projekty, których skutki zmieniają życie milionów. Władza znajduje się w rękach organizacji, bo tylko organizacje są na tyle bezosobowe, że żadna pojedyncza jednostka nie jest w stanie ich kontrolować.

Zapytaj o to samo Netrunnera i usłyszysz zupełnie inną odpowiedź. Władza, to możliwość posiadania, zniszczenia, ujawnienia, poznania. Jeśli jesteś w stanie w każdej chwili wedrzeć się do czyjegoś domu i bezpiecznie wynieść stamtąd dowolną rzecz, to masz nad nim władzę. Dokładnie tak samo to wygląda w Sieci. Władza korporacji jest mirażem, bo zręczny Runner może bez problemów przedostać się przez zapory i zabrać im ich ukochane zabawki prosto z ich podwórka.

Dopiero z boku zobaczysz, że prawda nie jest taka czarno-biała. Dostrzeżesz korporacje skompromitowane przez pojedynczego Runnera i Runnerów z mózgami spalonymi przez korporacyjne lody. Władza przesuwa się pomiędzy tymi którzy o nią walczą, niczym żetony w niekończącej się grze. Kiedy spojrzysz z boku zrozumiesz, że nie ma sensu pytać o to czym jest władza. Zamiast tego trzeba zapytać, kto ją w danym momencie trzyma...

Android: Netrunner to trzymająca w napięciu asymetryczna gra karciana, umieszczona w znanej z Androida, dystopijnej, cyberpunkowej przyszłości. Gracze wybierają stronę konfliktu i stają do niebezpiecznego pojedynku w świecie wirtualnym. Jeżeli wcielą się w jedną z bezwzględnych korporacji ich celem będzie ochrona danych i bezproblemowe wprowadzenie w życie ściśle tajnych projektów. Z kolei gracz który odegra rolę Netrunnera – elitarnego hakera, podłączającego swój mózg do Sieci – będzie starał się włamać na serwery korporacji i wykraść wartościowe dane. Runner zwycięży jeśli zdoła zdobyć dane warte w sumie 7 punktów. Korporacja wygrywa jeśli przeprowadzi projekty warte w sumie 7 punktów, lub spali mózg Runnera, czyli wyrzuci wszystkie karty, które on trzyma na ręce.

Android: Netrunner jest żywą grą karcianą (LCG) co oznacza, że regularnie wydawane są do niego dodatki zawierające nowe karty, dzięki którym można tworzyć zupełnie nowe talie i odbywać jeszcze ciekawsze rozgrywki. W zestawie podstawowym znaleźć można 134 karty korporacji i 114 kart runnera, pozwalające dwóm graczom stworzyć proste talie. Do tego dołączone jest ponad 90 różnych, przydatnych w trakcie rozgrywki żetonów (8 żetonów „5 kredytów”, 51 żetonów „1 kredyt/zaawansowania”, 6 żetonów obrażeń mózgu, 12 żetonów złej prasy/tagów i 23 żetony ogólne) oraz 2 karty licznika klików.

Uwagi:

  • Jest to angielska wersja gry Android: Netrunner przez co do rozgrywki wymagana jest znajomość języka angielskiego. Zarówno opisy kart jak i umieszczone w podręczniku zasady, dostępne są w języku angielskim.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.