Gry planszowe

Ogonek

Dodatek do Kolejki

oceny
wasza 4,5
cena: 29,90 zł
Brak towaru

Zestaw dodatków do bestsellerowej gry Kolejka, opowiadającej o życiu w czasach PRLu.

Towarzysze! Nie dajcie się wrażej propagandzie imperialistycznych agentów! W naszym państwie nigdy nie było i nigdy nie będzie kolejek! Jest nadmiar towarów, towarzysze, nadmiar! Zobaczcie sami: członkowie partii kupili niedawno tyle towarów, że nie wiedzą co z nimi robić! Towarzysz Czesław ma aż trzy lodówki, zaś towarzysz Zdzisław całą piwnicę mydła! Widzicie więc, że opowieści o niedoborze towarów mijają się z prawdą.

Doszły nas słuchy o anty-obywatelskich zachowaniach. O handlu zakupionymi towarami na czarnym rynku... Wstydźcie się, towarzysze! Wstydźcie się! Jak można tak niszczyć zdrową tkankę naszego szczęśliwego społeczeństwa?! Nie bądźcie jak amoralni, zachodni kolaboranci i kroczcie prostą drogą do socjalizmu! Upominam was towarzysze! Upominam was.

A teraz wybaczcie mi, że skończę szybciej to przemówienie, ale papier toaletowy rzucają dziś do sklepów i jak się nie pośpieszę, to wejdę w konflikt z moją ukochaną małżonką. Zostawiam was więc, towarzysze, ale pamiętajcie: w naszym państwie nie ma kolejek!

Ogonek to rozszerzenie popularnej gry Kolejka, w którym wprowadzone jest wiele ważnych elementów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest możliwość dodania szóstego gracza, dzięki czemu będzie można się bawić w jeszcze większym gronie. Kolejna ważna zmiana to dodanie „Trybuny Ludu” – propagandowej gazety, której artykuły wpływają na wszystkich graczy i wprowadzają element chaosu.

Lista sklepów powiększona została o bardzo ważną lokację – sklep monopolowy, w którym można nabyć „alternatywną walutę”, szerzej znaną pod nazwą wódki. Dodane też zostały nowe karty kolejki, zwiększające możliwości graczy, oraz karty „pola do popisu”, pozwalające graczom puszczać wodze fantazji i dodawać własne karty do gry.

Uwagi:

  • To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry Kolejka.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.