Gry planszowe

Ewolucja: Pochodzenie gatunków

cena: 44,90 zł
Brak towaru

Popularna gra karciana, w której staramy się wyhodować zwierzęta, o cechach zapewniających im przetrwanie.

Nie istnieje coś takiego jak doskonałe zwierzę, które stoi na szczycie łańcucha pokarmowego w każdych warunkach. Hierarchia zwierząt zależna jest od środowiska, w którym żyją – szczególnie zaś od tego, jakie pozostałe istoty zajmują ten sam obszar. Ryba nie będzie radzić sobie na lądzie, ale za to bez problemu umknie tyranozaurowi w wodzie. Posiadanie odpowiednich umiejętności jest kluczowe do przetrwania w trudnych warunkach.

Ewolucja to wciągająca gra, w której gracze starają się wyhodować zwierzaki, które przetrwają w ewolucyjnej rywalizacji. Każdą kartę można zagrać zarówno jako zwierzę (wtedy umieszcza się ją na stole odwróconą) lub jako pewną cechę np. pływanie. Zestaw zdolności jakie dostępne są naszym zwierzakom jest bardzo szeroki – od umiejętności latania czy właśnie pływania, aż do bardziej wyrafinowanych cech jak kamuflaż, jadowitość, czy sprint. W grze występują też umiejętności (takie jak symbioza) wymagające współpracy kilku zwierzaków naraz. Wiele kart umożliwia też zostanie drapieżnikiem i pożeranie innych zwierząt (tych które nie zdołają się ukryć).

Co turę, po zagraniu wszystkich kart, następuje faza karmienia. Ilość pożywienia dostępnego dla wszystkich określana jest poprzez rzut kości, dzięki czemu nie da się do końća przewidzieć, z jakimi wyzwaniami przyjdzie się nam mierzyć. Może być okres syty, w czasie którego wszyscy mogą najeść się do woli i jeszcze zostaje pożywienie, mogą tez być tury, kiedy każdy będzie w stanie nakarmić zaledwie jedno zwierzę. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.