Gry planszowe

Terra Mystica

cena: 229,90 zł
Brak towaru

Rozbudowana gra strategiczno-ekonomiczna, w której fantastyczne rasy rywalizują w magicznym świecie.

Terra Mystica to świat przepełniony magią. Przepływa ona przez lądy, rzeki i wypełnia żyjące na jej powierzchni istoty. Ma to swoje zalety – mieszkańcy Terry obdarzeni są unikatowymi mocami, pozwalającymi im dokonywać niesamowitych czynów. Ma też swoje wady – każda rasa może przetrwać tylko w jednym, ściśle określonym środowisku. Fakirzy mogą przeżyć wyłącznie na spalonych słońcem pustyniach, syreny potrzebują jezior, zaś krasnoludy żyją jedynie w górach.

Na szczęście przyczyna problemu – magia – daje również możliwości jego rozwiązania. Każda z ras posiada umiejętność przekształcenia terenu w ten, który odpowiada im potrzebom. Jednakże ekspansja jednej rasy oznacza, że inne mają mniej miejsca do życia. Rozpoczyna się więc rywalizacja wymagająca sprytu i strategii, która zadecyduje o przyszłym kształcie Terra Mystica.

Terra Mystica to oryginalna gra strategiczna z bardzo niskim poziomem losowości. Każdy z graczy wybiera jedną z 14 ras (po dwie rasy na każdy z siedmiu rodzajów terenu) i rywalizuje z pozostałymi graczami o tereny na których może zbudować swoje. Mechanika gry opiera się na dwóch oryginalnych pomysłach: przekształcaniu terenu jednego rodzaju w teren innego rodzaju, dzięki czemu rasy mogą tam stawiać przeróżne budynki, oraz na bonusach jakie otrzymuje się za sąsiedztwo z innymi rasami. Pozornie sasiedztwo jest niekorzystne, gdyż rywalizujemy o te same tereny, daje nam ono jednak Moc (którą można zużyć na potężne czary) oraz zniżki przy budowie niektórych budynków.

Terra Mystica oferuje wiele opcji na wygraną. Można starać się zdobyć dominację w krainie, korzystać ze specjalnych zdolności naszej rasy, lub ścigać się na torze kultów, licząc na przychylność bogów. Zwycięstwo można osiągnąć zarówno poprzez specjalizację w jednej z tych strategii lub dzięki połączeniu elementów każdej z nich. Niewielki poziom losowości sprawia, że wybory graczy są bardzo ważne, dzięki czemu Terra Mystica stanowi doskonałą grę dla osób lubiących wytężać umysł. Nie jest jednak tak, że każda gra jest taka sama – specjalne bonusy i reguły punktacji zmieniają się z każdą grą. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.