Gry planszowe

Pokolenia

cena: 139,90 zł
Brak towaru

Interesująca gra strategiczna o losach mieszkańców średniowiecznej wsi.

Na wsi rodzina jest najważniejsza. Bez wsparcia rodziny można pewnie zaciągnąć się jako parobek czy wyjechać w poszukiwaniu szczęścia w świecie, ale kariery we władzach wsi czy pozycji w miejscowym kościółku się nie zdobędzie. Członkowie rodziny pracują na sławę rodu, ta zaś wyznacza ich prestiż w społeczności.

Nic jednak nie jest wieczne i czas upomina się raz po raz o kolejnych członków rodziny. Jedyne co mogą na to poradzić, to zapisać się złotymi zgłoskami w historii wspólnoty.

Pokolenia to gra, w której gracze stają na czele znaczących rodów wiejskich i starają się przysporzyć im jak najwięcej sławy, zanim upływ czau zabierze członków rodu z tego świata. Podczas szeregu rund gracze będą starali się zrealizować jak najwięcej akcji, których treść zależy od wybranego obszaru. Wśród miejsc, które gracze będą odwiedzać znajduje się m.in. rynek, kościół, dom rady wioski, kowal oraz strefa podróżna. Część z nich daje natychmiastowe bonusy, zalety innych ujawniają się z czasem. Wszystkie natomiast pozwalają zdobyć zasoby, które potem można wymienić na złoto.

Elementem dodającym grze specyficznego uroku jest mechanizm otrzymywania punktów za zmarłych członków rodziny. Liczba tych punktów zależy od miejsca pochówku i wpisu (lub jego braku) w kronice wioski. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.