Gry planszowe

5 Sekund

oceny
wasza 4,5
cena: 79,90 zł
Brak towaru

Dynamiczna gra imprezowa o odpowiadaniu na pytania na czas.

Czy potrafisz wymienić trzy różne gatunki psów? Albo trzy przedmioty które można znaleźć w damskiej torebce? Banalna sprawa, nieprawdaż? A próbowałeś wykonać takie zadanie w 5 sekund? Wyobraź to sobie: wszyscy Twoi znajomi wpatrują się w Ciebie wyczekująco. Niektórzy mają drwiące uśmieszki niedowierzania, inni ściągają usta w grymas niepokoju Presja jest przygniatająca. I nagle pada pytanie – proste pytanie w stylu tych podanych kilka linijek wyżej. Czas start: 5 sekund. Odpowiadasz albo odpadasz. Dasz radę?

5 sekund to gra towarzyska dla 3-6 graczy. Rozgrywka toczy się w niesamowicie szybkim tempie. Na środku stołu leży talia kart z pytaniami, z której losuje się pytania dla osoby „siedzącej na gorącym krześle”, czyli gracza, którego tura jest w danym momencie. Osoba ta ma dokładnie 5 sekund po usłyszeniu pytania na podanie prawidłowej odpowiedzi. Musi to zrobić wytrzymując rozpraszające spojrzenia swoich przeciwników i presję czasu. Trzeba szybko myśleć i błyskawicznie (i poprawnie) odpowiadać. Jeśli gracz poda prawidłową odpowiedź, jego pionek przesuwa się na torze punktacji. Jeśli jednak nie zdąży, lub pomyli się, kolejka przechodzi do następnego gracza.

5 sekund doskonale nadaje się na rozkręcenie imprezy lub umilenie podróży pociągiem. Krótki czas rozgrywki i proste zasady sprawiają, że nawet osoby nie będące koneserami planszówek będą się dobrze bawić przy tej grze. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.