Gry planszowe

C.V.

Co by było gdyby...

oceny
wasza 4,5
cena: 89,90 zł
Brak towaru

Humorystyczna gra kościano-karciana w budowanie najlepszego życiorysu.

Czy spisując swoje Curriculum Vitae nie odniosłeś czasem wrażenia, że życie to bardzo złożona gra? Te wszystkie osiągnięcia i tytuły, lata przepracowane w zawodzie i rekomendacje,hobby i umiejętności... C.V jest kolekcją różnych statystyk, które mają się ułożyć w jak najlepszy wizerunkowo portret spisującego je człowieka.

W życiu mamy ograniczoną liczbę ścieżek, którymi budujemy naszą „postać”. Każdy jednak zastanawia się czasem, jakby jego życie wyglądało, gdyby wybrał inaczej. Ten sentyment wykorzystuje gra C.V., która pozwala wyobrazić sobie zupełnie różne życiorysy.

C.V. to zabawna gra, w której gracze starają się stworzyć jak najwyżej punktowane Curriculum Vitae. C.V. tworzone jest za pomocą specjalnych kart (w sumie jest ich 85) reprezentujących różne możliwe relacje i sytuacje, z jakimi można się spotkać w życiu. Są więc karty jak Pierwsza Miłość czy Wagary, są tez bardziej celowe ingerencje we własne życie jak Trening Fitness, czy Psychoterapia. Gracze zdobywają karty rzucając specjalnymi kośćmi i wydając zdobyte symbole na wybrane przez siebie cechy. Może też im się trafić wielkie szczęście – 3 symbole szczęścia – dzięki któremu dostają kartę bez płacenia jej kosztu, lub wielki pech – 3 symbole pecha – który zmusza ich do odrzucenia jakiejś karty ze swojego C.V.

Podstawą C.V. są karty, które doskonale oddają klimat tworzenia opowieści i jednocześnie budują emocjonująca i ciekawą rozgrywkę. Różne synergie pomiędzy określonymi kartami sprawiają, że trzeba naprawdę zastanowić się nad tym, co chcemy zrobić z naszym (wirtualnym) życiem. Jeśli w dzieciństwie zaczniemy biegać to może w młodości zostaniemy znanym sportowcem i będziemy brać udział w maratonach. A może poddamy się pierwszej młodzieńczej miłości, i będziemy wychowywać dziecko, wspinając się jednocześnie po drabince kariery w firmie i odkładając pieniądze w funduszu emerytalnym? Możliwości jest wiele i każdy wybór pociąga za sobą określone konsekwencje – otwiera nam drogę do pewnych działań, do innych zaś zamyka. Na koniec gry mamy zaś satysfakcję nie tylko z doskonałych kombinacji kart i wysokiej punktacji, ale też z wyjątkowej opowieści, jaką zbudowaliśmy dla naszej wymyślonej postaci.

C.V. dzięki poruszanej tematyce skierowane jest do szerokiego grona odbiorców. Nawet osoby, które nie czują specjalnego pociągu do gier planszowych mogą wciągnąć się w budowanie wyimaginowanego życiorysu. Z kolei bardziej doświadczeni gracze docenią znakomitą mechanikę gry i wyjątkowo dobrze skonstruowane synergie. Dodatkowym plusem jest oryginalna szata graficzna autorstwa Piotra Sochy, która czyni rozgrywkę jeszcze przyjemniejszą. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.