Gry planszowe

Slavika

oceny
wasza 4,5
cena: 59,90 zł
Brak towaru

Rodzinna gra karciana w świecie słowiańskich mitów.

Słowiańskie ziemie nie są już bezpieczne. Książę – szlachetny obrońca krainy – zmarł, a wraz z nim wygasła ochronna moc amuletu Slaviki. Tylko osoba w której żyłach płynie książęca krew może ponownie uruchomić magię artefaktu. Niestety jedyna córka Księcia nadal jest zbyt młoda, żeby odprawić rytuał wiążący ją ze Slaviką.

Oznacza to, że przez najbliższe kilka miesięcy brzemię ochrony słowiańskiej krainy spadnie na wielkie rody. Waleczni bohaterowie wyruszają do mrocznych lasów i zwodniczych mokradeł, żeby pokonać zagrażające mieszkańcom osad poczwary. Jest to duża odpowiedzialność... i szansa na chwałę, prestiż i rękę księżniczki, która wkrótce posiądzie moc Slaviki.

Slavika to klimatyczna gra karciana, w której gracze kontrolują drużynę słowiańskich bohaterów i podróżują po krainach polując na niebezpieczne stwory. Każdy z graczy ma do dyspozycji 6 postaci: zwiadowcę, łucznika, złodzieja, druida i dwóch wojowników. Gracz przydziela dwóch z nich do jednej z pięciu krain, po czym zagrywa karty z talii potworów do wybranej przez siebie innej krainy. Kiedy limit potworów w krainie zostanie osiągnięty rozpoczyna się walka pomiędzy stacjonującymi tam bohaterami a zagranymi potworami. Bohaterowie mogą być z różnych rodów, jednak chwałę i łupy zdobywa tylko ten gracz, który umieścił tam najwięcej postaci. Kiedy upłynie ostatni miesiąc i księżniczka zwiąże się ze Slaviką gra kończy się. Wygrywa gracz, który pod koniec gry posiada najwięcej punktów chwały.

Wielkim atutem Slaviki jest wspaniały, słowiański klimat, jaki udało się twórcom gry uzyskać. Zamiast po raz kolejny rzucać przeciwko graczom hordy orków czy szkieletów, Slavika oferuje możliwość walki z utopcami czy południcami. Specyfikę gry doskonale wzbogacają piękne ilustracje. Całości dopełnia porządna mechanika gry, która sprawia, że aż do ostatniej tury nie można być pewnym zwycięstwa. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.