Gry planszowe

Król i Zabójcy

oceny
wasza 4,5
cena: 89,90 zł
Brak towaru

Asymetryczna gra strategiczna o próbie zamachu na króla.

Arogancja. Najbardziej niebezpieczna z wad, jakie można posiadać. Wyobraź sobie, że jesteś królem. Aroganckim, znienawidzonym przez lud królem. Jesteś pewien swojej władzy, jesteś pewien strachu szarych obywateli przed Twoimi gwardzistami, jesteś pewien, że nic nie może Ci się stać. I zamiast uspokoić wzburzonych mieszczan i rozładować napiętą sytuację Ty wchodzisz śmiało do miasta na czele niewielkiego oddziału straży. Ktoś stanie Ci na drodze? Strażnicy aresztują go lub zepchną go z drogi. Żaden problem. W swojej arogancji nigdy nie dostrzeżesz sztyletu ukrytego pod tuniką tej niewinnie wyglądającej przekupki, czy bezczelnie uśmiechającego się ulicznika. Zanim się obejrzysz już będziesz martwy.

Albo inaczej: wyobraź sobie, że jesteś mistrzem gildii zabójców i dostałeś kontrakt na głowę pewnego nierozsądnego króla. Mógłbyś to zrobić bezpiecznie, pod osłoną nocy wspiąć się na mury zamku i wbić sztylet w serce śpiącego monarchy. Nigdy by się tego nie spodziewał. Ty jednak jesteś arogancki, wierzysz że tłum zwykłych mieszczan skutecznie ukryje Twoich agentów. Zręcznymi manewrami kierujesz pozornie chaotycznym ruchem motłochu, przybliżając się do sytuacji, w której zabójcy będą mieli króla dosłownie na wyciągnięcie ręki. W swojej arogancji nie zorientujesz się nawet kiedy strażnicy aresztują Twoich agentów i bezpiecznie przeprowadzą króla przez wzburzone miasto. A potem wiadomo – tortury, zeznania i zanim się obejrzysz, tajna gildia zabójców przestanie istnieć.

Król i Zabójcy to asymetryczna gra w klimatach średniowiecznych. Jeden z graczy kontroluje ruchy króla i jego ekipy gwardzistów, zaś drugi wciela się w oddział płatnych zabójców i kieruje ruchami tłumu rozjuszonych mieszczan, wśród których zabójcy się ukrywają. Celem króla jest bezpieczne przejście przez miasto – poprzez doprowadzenie monarchy na pole zamku, lub poprzez aresztowanie bądź zabicie wszystkich wrogich agentów. Z kolei zabójcy mają jeden, bardzo prosty cel – zabić króla. Gracze wybierają, którymi pionkami ruszają się w danej rundzie, zaś zakres ich możliwości ruchu wyznaczany jest przez losowaną co turę kartę. Dzięki takiej prostej mechanice gra daje duże pole do strategicznych zagrań, jednocześnie pozostawiając spory element losowości. Sama strategia nie wystarczy – trzeba też umieć dobrze blefować i marnować ruchy przeciwnika na pozornie groźne zagrania (szczególnie podczas gry zabójcami).

Proste zasady, ciekawa rozgrywka i ciągła niepewność (wynikająca z mieszanki losowości i blefu) sprawiają, że Król i Zabójcy są wciągającą grą na długie godziny. Opracowywanie skomplikowanych strategii i próby przechytrzenia przeciwnika dostarczą Wam dużo zabawy, frustracji, wyzwań i satysfakcji, słowem tego, co w grach planszowych najlepsze.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.