Gry planszowe

Listy z Whitechapel

oceny
wasza 4,5
cena: 219,90 zł
Brak towaru

Klimatyczna gra detektywistyczna o starciu Kuby Rozpruwacza ze ścigającymi go policjantami.

W roku 1888 Londynem wstrząsnęła fala zbrodni, do których przyznawał się pojedynczy morderca, nazywający się Kubą Rozpruwaczem. Zabójca ów przez kilka miesięcy terroryzował dzielnicę Whitechapel, w brutalny sposób zabijając prostytutki i kpiąc z wymiaru sprawiedliwości w wysyłanych na policję listach. Chociaż było kilku podejrzanych sprawcy nigdy nie znaleziono – morderstwa ustały w w tajemniczych okolicznościach, zaś sprawa ze śledztwa kryminalnego przemieniła się w niewyjaśnioną zagadkę.

W Listach z Whitechapel gracze przenoszą się do XIX wiecznego Londynu i biorą udział w dramatycznych wydarzeniach z 1888 roku. Jeden z graczy wciela się w niesławnego Kubę Rozpruwacza i stara się wykonać swoje pięć najsłynniejszych morderstw (na potrzeby gry przesuniętych z okresu kilku miesięcy do kilku dni). Pozostali gracze kontrolują policjantów, starających się powstrzymać szaleńca zanim zamorduje ostatnią z nieszczęsnych kobiet.

Mechanika gry opiera się na przemieszczaniu pionków po planszy reprezentującej dzielnicę Whitechapel, za pomocą tajnych poleceń. Kuba ukrywa się na jednym ze 199 pól, nie wiadomo też gdzie uderzy w daną noc, ani jaką obierze drogę ucieczki. On też nie wie, jakie będą ruchy policjantów ani jakie ślady znajdą oni na miejscu zbrodni. Aura tajemniczości i prawdziwie detektywistycznej opowieści dodatkowo potęgowana jest przez tytułowe listy, za pomocą których Kuba zwodzi policjantów i stara się ich skierować na fałszywe tropy. Zwycięstwo wymaga zarówno dobrego zaplanowania własnych ruchów jak też prawidłowego odczytania planów przeciwników czy dobrej współpracy z sojusznikami (w przypadku policjantów).

Listy z Whitechapel to pozycja która na pewno podbije serca zarówno miłośników zagadek kryminalnych, jak i fanów gier opartych na blefie i przewidywaniu ruchów oponenta. Znakomity klimat mrocznej tajemnicy jest szczególnie wzmocniony poprzez odwołanie do faktycznych wydarzeń i biorących w nich udział osób. Nastrój płynnie łączy się ze znakomitą mechaniką tworząc grę, do której chętnie się wraca.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.