Gry planszowe

Wysokie Napięcie

(Power Grid)

cena: 145,00 zł
Brak towaru

Jedna z najpopularniejszych gier ekonomicznych na świecie (top 10 w serwisie BGG). Gracze zarządzają siecią energetyczną.

Dostarczanie energii daje niesamowite zyski. Rozwój miast, rozwój przemysłu, rozwój technologii – wszystko to pociąga za sobą coraz większe zapotrzebowanie na energię. Sprawni przedsiębiorcy, którzy są w stanie podołać wymaganiom rynku, mogą zbić fortunę. Ci, którzy nie są w stanie dotrzymać kroku pędzącemu rozwojowi, długo nie zostaną w tej branży.

Wysokie Napięcie to znakomita gra, w której gracze wcielają się w rolę przedsiębiorców odpowiedzialnych za funkcjonowanie sieci energetycznej w Niemczech lub w USA (mapy tych dwóch państw są dostępne w wersji podstawowej. Dodatki wprowadzają mapy nowych krajów). Celem graczy jest zbudowanie najbardziej dochodowej sieci energetycznej, co w mechanice gry przekłada się na zbudowanie sieci, która jest w stanie dostarczać prąd do określonej puli miast, zależnej od liczby graczy (na przykład w grze dla dwóch graczy jest to 21 miast, podczas gdy w grze na 6 osób wystarczy 14 miast).

Osiągnięcie zwycięstwa wymaga jednak dużo planowania i rozważnych inwestycji. W każdej turze gracze mogą licytować różne elektrownie spośród dostępnych na stole. Kiedy jedna elektrownia zostanie sprzedana, na jej miejsce jest losowana inna (lepsza lub gorsza), więc trzeba bardzo dobrze zastanowić się nad każdym zakupem. Nie można też zapomnieć, że elektrownie potrzebują odpowiednich surowców, żeby móc funkcjonować (poza elektrowniami korzystającymi z „zielonej” energii odnawialnej). Nieważne, czy będzie to węgiel, ropa, śmieci czy uran – zakup surowców zawsze zabierze trochę pieniędzy z naszego portfela.

To jednak nie koniec wydatków – rozbudowa sieci energetycznej wymaga od nas stawiania naszych stacji transformatorowych w różnych miastach. Nie dość, że musimy zapłacić za postawienie budynku, to jeszcze całą infrastruktura pomiędzy dwoma miastami będzie nas kosztować dodatkowe pieniądze. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.