Gry planszowe

Tzolk'in: Kalendarz Majów

cena: 159,90 zł
Brak towaru

Jedna z najbardziej unikatowych gier ekonomicznych, przenosząca graczy w czasy imperium Majów, gdzie starają się zbudować dobrobyt dla swego ludu.

Zostałeś właśnie wodzem jednego z plemion Majów. Na twojej głowie spoczywa ciężar decyzji, które wpłyną na losy podległych ci ludzi. Czy posłuchasz rady starszyzny i skupisz się na prostych doczesnych sprawach: zbiorach kukurydzy, drewna i kamienia? Może pójdziesz za głosem architektów i zaczniesz budować monumenty? A może uznasz że kapłani mają rację i Twoim najważniejszym zadaniem jest składać ofiary Quetzalcoatlowi, Kukulcanowi i Chaacowi? Wybór nie jest prosty, a czas jest ograniczony: masz tylko jeden tzolk'in (czyli majański rok – 260 dni) na uczynienie z Twojego plemienia najsilniejszej grupy w całym imperium.

Tzolk'in : Kalendarz Majów  to niesamowicie wciągająca gra ekonomiczna, w której gracze muszą zdecydować jak ulokują swoje ograniczone zasoby, żeby zdobyć jak najwięcej punktów w ograniczonej liczbie rund. Wybory są częściowo blokowane przez decyzje jakich dokonują inni gracze, zaś wyjątkowa mechanika Tzolk'ina z jednej strony pozwala na planowanie ruchów nawet kilka tur do przodu, z drugiej wymusza dostosowywanie się do zmieniającej się sytuacji. Nie jest to bowiem gra wyłącznie z planszą i pionkami – do zestawu dołączone są również koła zębate, które poruszają się wraz z przesuwaniem się kalendarza, wyznaczającego liczbę rund.

Gracze muszą umieszczać pionki na zębatkach symbolizujących główne miasta cywilizacji Majów: Palenque, (kukurydza i drewno) Yaxchilan (drewno, kamień, złoto i kryształowe czaszki), Tikal (budowanie monumentów i rozwój technologiczny), Uxmal (wymiana surowców, zatrudnienie nowych robotników) i Chichen Itza (ofiary dla bogów i dodatkowe punkty zwycięstwa). Kiedy koło kalendarza przesuwa się, przemieszczają się również ich pionki. Co rundę gracze decydują, czy skorzystać z efektu miejsca w którym znajduje się ich robotnik, czy też poczekać aż przesunie się dalej na zębatce.

Olbrzymim atutem tej gry jest jej różnorodność. Nie ma jednej jedynej, doskonałej strategii grania. Zwycięstwo można uzyskać na wiele sposobów: poprzez odpowiednie typu monumentów, poprzez przychylność bogów czy wreszcie poprzez kryształowe czaszki umieszczone w Chichen Itza. Rzadko też korzysta się tylko z jednego z nich, częściej miesza się je ze sobą tak, żeby zdobyć jak najwięcej punktów.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.