Gry planszowe

Le Havre

cena: 149,90 zł
Brak towaru

Nowa gra ekonomiczna twórcy Agricoli o zarządzaniu portem.

Hawr – malownicze miasto na północy Francji – jest drugim co do wielkości portem Francji (pierwszym, jeśli liczyć tylko kontenerowce). Jego potęga narodziła się w XIX wieku, kiedy doskonale skorzystał z rozwijającej się rewolucji industrialnej i przekształcił się w potęgę technologiczną i ekonomiczną XIX-wiecznej Europy.

Le Havre umożliwia graczom wcielenie się w role zarządców portu w Hawrze i zbudowanie industrialnego imperium. Gra opiera się na łatwych zasadach: gracze co turę decydują, czy zdobędą surowce z jednego ze straganów, czy raczej wykorzystają posiadane już zasoby do wykonania akcji budynku. Może to polegać na przetworzeniu jednego surowca w inny (np. skorzystanie z Wypalarni węgla, żeby przekształcić drewno w węgiel drzewny) może to być handel, czy wreszcie budowa nowego statku lub budynku.

Celem graczy jest zebranie jak największej fortuny – zarówno w posiadanej flocie i nieruchomościach, jak i w czystej gotówce. Nie mogą jednak przy tym zapomnieć o wyżywieniu robotników, jeśli nie chcą popaść w długi.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.