Gry planszowe

Karaluszek kłamczuszek

cena: 39,90 zł
Brak towaru

Szalona gra imprezowa, w której Twoim zadaniem jest oszukanie innych graczy.

Przed Tobą leży zakryta karta.

– Pchła – mówi Twój sąsiad po lewej.

Czy to faktycznie Pchła? A może Ropucha albo Mucha? Pokerowa twarz Twojego przeciwnika nic Ci nie mówi. Patrzysz z nadzieją na pozostałych graczy – ludzi którzy posłali tę kartę dalej, zarzekając się że jest Muchą – jednak od nich nie ma żadnej pomocy. Drobne uśmieszki, kropla potu ściekająca po Twoim policzku, napięcie jest przytłaczające i wybuchasz śmiechem.

Czas decyzji się zbliża. Czy to faktycznie Pchła, czy może złapiesz sąsiada na blefie? Otwierasz usta chcąc zarzucić blef, jednak w ostatnie chwili zmieniasz zdanie: sprawdzasz kartę. Teraz już wiesz. Uśmiechasz się perfidnie, przesuwasz kartę do kolejnego gracza i spokojnym głosem mówisz:

– Karaluch.

Karaluszek Kłamczuszek to emocjonująca gra blefu, w której gracze starają się pozbyć kart z wizerunkami różnych zwierząt, które mają na ręce. Można tego dokonać przesuwając zasłoniętą kartę do sąsiada i informując go (prawdziwie lub fałszywie) jaki zwierzak znajduje się na tej karcie. W tym miejscu decyzja przechodzi na gracza, który otrzymał kartę. Może on zrobić jedną z trzech rzeczy: zarzucić sąsiadowi blef, stwierdzić, że sąsiad mówi prawdę, lub spojrzeć jaką kartę od niego dostał i przesłać ją dalej z tym samym, lub nowym opisem.

W momencie kiedy któryś gracz zarzuci blef lub prawdę, karta jest odsłaniana. Jeśli sprawdzający gracz ma rację (czyli faktycznie było blef, lub faktycznie była to prawda) to gracz, który przesyłał mu kartę, kładzie ją odsłoniętą przed sobą. Jeśli zaś zarzut jest nietrafiony, karta ląduje u gracza który sprawdzał. Gra kończy się, kiedy jeden gracz zbierze cztery zwierzaki tego samego rodzaju, lub zostanie ostatnią osobą posiadającym karty na ręce.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.