Gry planszowe

Sabotażysta

cena: 42,00 zł
Brak towaru

Karciana gra blefu i dedukcji, o mechanice trochę przypominającej popularną Mafię.

Zostań krasnoludzkim poszukiwaczem złota i stań po jasnej lub ciemnej stronie! Kto pierwszy odnajdzie w kopalni cenne bryłki: uczciwi kopacze czy sabotażyści? Rozpoczyna się wyścig po złoto, w którym wszystkie chwyty są dozwolone: łamanie innym krasnoludom kilofów, wywracanie wózków i blokowanie tuneli...

Sabotażysta, to gra w której gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach wijących się w trzewiach góry lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom.Każdy z graczy na początku rozgrywki losuje jedną z ról: kopacza lub sabotażysty i nie pokazuje jej pozostałym. Podczas rozgrywki gracze muszą domyślić się, kto gra w której drużynie i nie dać się zwieść – tylko jedna strona dostanie złote bryłki.

Gracze zagrywają kolejno karty tuneli – tworząc drogę do trzech zakrytych kart, które skrywają złoto lub bezużyteczne kamienie. Oprócz tego mogą zagrywać karty specjalne aby niszczyć innym narzędzia lub je naprawiać, wysadzać fragmenty tuneli lub skorzystać z możliwości podejrzenia zakrytych kart celu. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści.

Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.