Gry planszowe

Tichu

W metalowej puszce

cena: 32,00 zł
Brak towaru

Towarzyska gra karciana, w której chodzi o to, aby pozbyć się wszystkich kart.

Tichu to wciągająca gra karcina, w której gracze posługują się standardową 52-kartową talią z dodanymi czterema kartami specjalnymi. Gracz rozpoczynający wykłada wybraną przez siebie liczbę kart (ograniczoną przez możliwe układy figur). Wyłożone karty określa jedyną możliwą kombinację kart, jaką można zagrać w danej lewie. Jeśli więc wyłoży się pojedynczą kartę, zagrywane są tylko pojedyncze karty. Jeśli wyłoży się streeta z siedmiu kart, dozwolone będą tylko siedmiokartowe streety itd. Kiedy nadchodzi Twoja tura, możesz albo przebić aktualną najwyższą kombinację kart, albo pasować. Jeśli po kolei spasują wszyscy gracze i znów nadejdzie tura Tego, który wyłożył najwyższe karty, wygrywa on lewę i może rozpocząć następną. 

Wzięcie nawet najsilniejszej lewy nie oznacza jeszcze zwycięstwa. Gracz, który jako ostatni pozbędzie się kart (czyli będzie przedostatnim graczem na stole),  oddaje wszystkie zdobyte przez siebie karty graczowi, który pozbył się kart jako pierwszy. Z kolei niezagrane karty ostatniego gracza są przekazywane drużynie przeciwnej. Piątki, dziesiątki i króle mają wartość punktową, a każde rozdanie jest warte sto punktów (bez premii). Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie 1000 punktów.

Ta wersja Tichu zawiera gustowne, metalowe pudełko, zapewniające kartom doskonałą ochronę i pozwalającą na eleganckie przechowywanie talii. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.