Gry planszowe

Party Time

cena: 99,90 zł
Brak towaru

Doskonała gra imprezowa, mieszająca kalambury słowne, pantomimę i rymowanie.

Niektóre imprezy rozkręcają się zaraz po ich rozpoczęciu i w szalonym tempie zmieniają długie godziny w migawkę obrazów, przyprawionych dużą porcją dobrej zabawy. Inne potrzebują drobnego pchnięcia w odpowiednim kierunku, żeby ruszyć z miejsca. Czegoś na przełamanie krępującego milczenia, lub przemianę spokojnej rozmowy w niekończącą się serię wybuchów śmiechu. Party Alias jest właśnie tym brakującym ogniwem, tym katalizatorem, który pomoże wyzwolić potencjał szaleństwa nawet najbardziej sztywnej imprezy.

W Party Alias gracze dzielą się na dwie drużyny i starają się na różne sposoby przekazać członkom swojej drużyny hasła podane na kartach. Typ karty oraz sposób przekazania treści zależy od pola, na którym zatrzyma się pionek gracza. Zadania są różne – od najbardziej klasycznych kalamburów: pantomimy, w której gracze muszą pokazać hasło tylko za pomocą gestów; poprzez inne odmiany kalamburów: synonimy, antonimy lub podpowiedzi; aż do wspólnego wyszukiwania rymów do podanych haseł. Gracze muszą się jednak spieszyć, gdyż hasła można odgadywać tylko do momentu, aż przesypie się piasek w niewielkiej, dołączonej do gry klepsydrze.

Party Alias nie jest grą, w której wszyscy starają się osiągnąć mistrzostwo rozwiązywania quizów (choć zasady oczywiście pozwalają na traktowanie jej w ten sposób). Jej główna siła leży w olbrzymich możliwościach wpadek, błędów i pomyłek, jakie mogą powstać dzięki wymuszonym przez grę zakłóceniach w komunikacji. Odpowiednio trafiony rym może szybko sprawić, że wszyscy uczestnicy będą się turlać ze śmiechu, podobnie jak niezrozumienie dziwnych gestów wykonywanych przez pokazującego hasła w kalamburach, czy pomylenie nazwisk znanych osobistości.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.