Gry planszowe

List Miłosny

oceny
wasza 4,5
cena: 17,90 zł
Brak towaru

Prosta gra karciana łącząca elementy blefu i losowości.

Jaka jest najprostsza recepta na chaos w królestwie? Oznajmić, że decyzję o jakimkolwiek zamążpójściu pięknej, młodej królewny, pozostawia się w rękach tejże właśnie pięknej, młodej królewny. Cała dawna polityka, wszystkie te drobne przysługi i kruche sojusze stają się warte funta kłaków. Wszyscy zalotnicy – starzy i młodzi – zaczynają kombinować jak tu podnieść swoje szanse i wkupić się w łaski królewny. I oczywiście wszyscy dochodzą w końcu do tego samego wniosku: trzeba przesłać jej list miłosny.

Tu jednak rodzi się problem: taki ruch może zadziałać tylko dla pierwszego szczęśliwca, który dostarczy taki list  – tylko wtedy wydaje się to świeże, oryginalne i poniekąd urocze. Wszystkie następne pisma będą niechybnie traktowane jako nędzne imitacje i w najlepszym wypadku nie wpłyną na serce królewny, a w najgorszym rozbiją szanse zalotnika na ożenek. Czas więc stanąć do wyścigu: dobre kontakty i precyzyjna wiedza o sieci dworskich relacji stanowić będą najsilniejszą broń w tym starciu.

List miłosny to prosta, sympatyczna gra karciana, w której uczestnicy starają się dostarczyć list miłosny księżniczce, czyli starają się jak najdłużej pozostać w grze. Każdy z graczy trzyma na ręku jedną wylosowaną kartę. W swojej turze gracz musi dobrać jedną kartę i zagrać jedną kartę. Większość kart działa w kombinacji z kartami przeciwnika (na przykład Baron pozwala porównać karty dwóch graczy, po czym gracz z kartą o niższej wartości odpada z gry).Gra kończy się kiedy na „polu bitwy” zostanie tylko jeden gracz, lub kiedy skończą się karty (wtedy wygrywa ten, kto zachował na ręce kartę o najwyższej wartości).

Gra jest bardzo dynamiczna: partie nie trwają powyżej 20 minut, nawet w szerszym gronie. Ma proste, łatwe do nauczenia zasady i idealnie nadaje się jako szybki przerywnik na imprezy, wyjazdy czy leniwe popołudnia.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.