Gry planszowe

Race for the Galaxy

cena: 99,90 zł
Brak towaru

Wciągająca gra karciana o podboju galaktyki.

Jest wiele sposobów na zdobycie władzy nad całą galaktyką. Możesz iść po najmniejszej linii oporu: zbudować armię i podbijać światy. Możesz założyć imperium przemysłowe i przekopywa c planety w poszukiwaniu cennych minerałów. Możesz zostać bezwzględnym kapitalistą, kontrolować rynki i zarabiać grube pieniądze na zdobytych produktach. Możesz nawet zatrudnić elitę świata naukowego i odkryć tajemnice zaginionych technologii na planetach kiedyś kontrolowanych przez obce cywilizację. Ważne nie jest co zrobisz, ważne, żeby zrobić to zanim Twoi przeciwnicy zrealizują własne plany!

Race for the Galaxy to gra karciana, w której gracze wcielają się w rozwijające się cywilizacje galaktyczne i starają się jak najszybciej zdobyć kontrolę nad całą galaktyką. W każdej turze każdy z graczy wybiera jaką akcję chcę wykonać: wybór ten ustala limit akcji w turze (jeśli wszyscy wybiorą to samo, to będzie tylko jedna akcja) oraz bonusy, jakie poszczególni gracze otrzymają. Do wyboru jest pięć akcji: Eksploracja (dobieranie kart), Rozwój (wprowadzanie kart technologii) Kolonizacja (wprowadzanie kart planet), Konsumpcja (sprzedawanie kart zasobów) i wreszcie produkcja (dobieranie kart zasobów). Karty wchodzą sobą w synergię, stąd warto dość szybko zdecydować, jaką strategię zamierza się realizować.

Gra kończy się, gdy któryś z graczy zbierze 12 żetonów zwycięstwa, lub wprowadzi 12 kart pod swoją kontrolą. Zwycięża osoba, która po zakończeniu gry posiada najwięcej punktów zwycięstwa. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.