Gry planszowe

Gobblety Kid

cena: 99,90 zł
Brak towaru

Ciekawa gra logiczna o bardzo prostych zasadach, w wersji dla młodszych graczy.

Istnieją dwa rodzaje geniuszy. Jedni potrafią stworzyć rzeczy, których nikt nie był sobie nawet w stanie wyobrazić, pomysły zupełnie odbiegające od normalnego sposobu myślenia. Drudzy przeciwnie: biorą najbardziej zwyczajne rzeczy, rzeczy z którymi każdy spotkał się w życiu nieraz, po czym ukazująje w zupełnie nowej perspektywie, pokazują nowe możliwości ich wykorzystania. Dziełem tego drugiego rodzaju geniuszy są gry takie jak Gobblety Kid – wyrafinowana gra strategiczna, będąca rozbudowaną wersją znanej gry kółko i krzyżyk.

Gobblety Kid jest grą logiczną, w której dwóch graczy stara się ułożyć linię złożoną z czterech pionków tego samego koloru, na planszy będącej kwadratem 3x3 pola (w odróżnieniu od wersji standardowej, w której plansza ma 4x4 pola). Podobnie jak w kółku i krzyżyku gracze co ture mają szansę postawić jeden pionek na planszy, zbliżając się do osiągnięcia planowanego celu. Na tym jednak podobieństwa, się kończą gdyż inaczej niż kółku i krzyżyku raz położony pionek nie jest unieruchomiony do końca gry – pionki można przemieszczać wedle życzenia.Co więcej, gobblety (nazwa używanych w grze pionków, od angielskiego gobble – pożerać) są w różnych rozmiarach, co pozwala na zupełnie unikatowe zagranie: przykrycie pionka drugiego gracza własnym pionkiem, w większym rozmiarze.

Trzeba jednak uważać: jeśli zapomni się o tym, że przykryło się cudzy pionek, można popełnić głupi błąd i przesunąć nasz pionek na inną pozycję. Jeśli w rezultacie podniesienia gobbleta na planszy utworzy się linia złożona z czterech pionków, gracz do którego te pionki należą wygrywa. Połączenie tych trzech ruchów (dołożenie pionka, przemieszczeni, przykrycie innego pionka) tworzy wyjątkową mieszankę strategiczną, która zmusza graczy do wysilania szarych komórek i oferuje sporo zabawy.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.