Gry planszowe

Pentago Kolor

cena: 79,90 zł
Brak towaru

Abstrakcyjna gra logiczna dla dwóch graczy.

Istnieją dwa rodzaje geniuszy. Jedni potrafią stworzyć rzeczy, których nikt nie był sobie nawet w stanie wyobrazić, pomysły zupełnie odbiegające od normalnego sposobu myślenia. Drudzy przeciwnie: biorą najbardziej zwyczajne rzeczy, rzeczy z którymi każdy spotkał się w życiu nieraz, po czym ukazują je w zupełnie nowej perspektywie, pokazują nowe możliwości ich wykorzystania. Dziełem tego drugiego rodzaju geniuszy są gry takie jak Pentago – wyrafinowana gra strategiczna, będąca rozbudowaną wersją znanej gry kółko i krzyżyk.

Pentago jest grą logiczną, w której dwóch graczy stara się ułożyć linię złożoną z pięciu pionków tego samego koloru, na bardzo specyficznej planszy. Są to cztery kwadraty 3x3 pola, połączone w jeden duży kwadrat 6x6 pól. Podobnie jak w kółku i krzyżyku gracze co turę mają szansę postawić jeden pionek na planszy, zbliżając się do osiągnięcia planowanego celu. Na tym jednak podobieństwa, się kończą gdyż ruch w Pentago składa się z dwóch części. Pierwszą jest dołożenie pionka, w drugiej gracz musi obrócić jeden z czterech kwadratów 3x3 o 90 stopni w dowolnym kierunku. Wprowadza to zupełnie nową jakość do tworzonych strategii. Jak na dobrą grę logiczną przystało Pentago zmusza nas do wysilenia szarych komórek i kontroli tego co się dzieje, oraz co się może wydarzyć na całej planszy. 

Wydanie Egmontu jest specjalną edycją gry, zawierającą plastikowe wieczko planszy, umożliwiające zabranie gry w podróż, do szkoły lub na spotkanie z przyjaciółmi bez konieczności dźwigania całego pudełka.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.