Gry planszowe

Quoridor Classic

cena: 109,90 zł
Brak towaru

Znakomita logiczna gra abstrakcyjna, w której buduje się labirynty.

Quoridor jest jedną z tych gier, których łatwo się nauczyć, ale ciężko opanować na poziomie mistrzowskim. Zasady są wyjątkowo proste: każdy z graczy kontroluje jeden pionek i pięć drewnianych ogrodzeń. Celem graczy jest doprowadzenie swojego pionka na przeciwny skraj planszy. Przeciwnik będzie starał się przeszkodzić w wędrówce naszego pionka, stawiając ogrodzenia blokujące mu drogę. Nie można jednak zupełnie zablokować przejścia – zawsze musi być jakaś droga, nawet jeśli jest to droga bardzo niewygodna i okrężna. W grze dostępne są tylko te dwa ruchy: przesunięcie pionka, lub dołożenie ogrodzenia.

Quoridor wydaje się prostą grą, kiedy pozna się tylko jego zasady. Jednak już pierwsza rozgrywka pozwoli nam dostrzec istnienie całego złożonego systemu zależności, które występują w Quoridorze. W tej grze trzeba planować na kilka ruchów do przodu i uważać, żeby psując wędrówkę przeciwnikowi nie popsuć własnego planu podróży – nasz pionek nie może przekroczyć naszych murów dokładnie tak samo, jak nie może on przekroczyć murów przeciwnika. Jest to szczególnie ważne przy rozgrywce na 4 graczy, podczas której na planszy powstają prawdziwe labirynty.

Quoridor jest grą znakomicie rozwijająca wyobraźnię przestrzenną i umiejętność planowania. Rozwija się też talent do improwizacji i adaptacji swoich strategii do zmieniającej się sytuacji na planszy. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.