Gry planszowe

Qwirkle Cubes

cena: 129,90 zł
Brak towaru

Prosta i strasznie wciągająca gra strategiczna, polegająca na układaniu kombinacji z kostek o tym samym kolorze, lub tej samej figurze.

Co by się stało, gdyby ktoś spróbował połączyć ze sobą elementy Scrabble i Sudoku, zastępując cyfry i litery kolorami i figurami? Oczywiście otrzymałby Qwirkla, lub jego młodszego brata: Qwirkle Cubes.

Qwirkle Cubes to gra, w której gracze muszą układać kombinacje z sześcianów, na których bokach wymalowane są kolorowe figury. Gracz otrzymuje punkty za każdą linię, którą uda mu się objąć kostkami które dokłada (stąd nawiązanie do Scrabble). Dokładać klocki można tylko do koloru lub do figur, jednak w jednej linii nie może się znajdować więcej niż jedna figura danego koloru (stąd nawiązanie do Sudoku). Jeżeli gracz zdoła ułożyć prawidłową linię złożoną z 6 elementów (w grze jest 6 figur i 6 kolorów) dostaje bonusowe punkty za tzw. Qwirkle.

Qwirkle Cubes różni się od klasycznej wersji Qwirkle tym, że ma sześciany zamiast płytek, przez co pojedynczy blok ma większe możliwości dopasowania się. Co prawda tylko jedna, wylosowana przy dobieraniu, ścianka liczy się przy układaniu kombinacji, jednakże gracz ma prawo spróbować przerzucić wybraną kość przed dołożeniem jej. Płynie z tego też druga różnica w porównaniu do Qwirkle – w Qwirkle Cubes gracze widzą kostki swoich przeciwników.

Atutem Qwirkle Cubes jest prostota zasad (przez co nauka ich zajmuje kilka minut), połączona z dużą dawką planowania, wymaganą podczas samej rozgrywki.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.