Gry planszowe

Set

  • Wydawnictwo:
    G3,
cena: 59,90 zł
Brak towaru

Ciekawa gra angażująca wyobraźnię i ćwicząca koncentrację.

Set to wciągająca gra, w której gracze ścigają się w poszukiwaniach tytułowych setów (zestawów) kart, wśród dwunastu odkrytych na stole kart. Elementy znajdujące się na kartach mają cztery cechy, które mogą przyjmować różne wartości: barwa (czerwień, fiolet, zieleń), wypełnienie (całkowite, częściowe, brak wypełnienia), liczba elementów (jeden, dwa lub trzy) oraz kształt elementów (romb, owal, fala). Sety, których szukają gracze, to ciągi złożone z trzech kart, które w każdej z czterech wymienionych wcześniej cech przyjmują identyczną wartość, lub zupełnie różną wartość.

Ciągiem na przykład może być: pojedynczy, czerwony romb bez wypełnienia, pojedynczy, czerwony owal, na wpół wypełniony i pojedyncza czerwona fala, wypełniona. Jak widać dwie cechy (kształt i barwa) ten ciąg ma identyczne, a dwie cechy (liczba i wypełnienie) zupełnie różne.

Set jest grą która doskonale ćwiczy koncentrację i szybkie myślenie. Gracze muszą błyskawicznie sprawdzić w myślach, czy karty, które wydają się być setem spełniają kryteria we wszystkich czterech kategoriach. Można też grać w nią samemu, chociaż wtedy odpada część frajdy, jaką daje rywalizacja.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.