Gry planszowe

Medal

Cast Puzzle

cena: 39,90 zł
Brak towaru

Piękna, metalowa zagadka logiczna o poziomie trudności 2/6

W herbie Glasgow znajduje się łosoś z pierścieniem w pysku. Legenda opowiada o tym, jak to św. Kentigern (szkocki święty) uratował królową Strathclyde przed gniewem jej małżonka, kiedy ta zgubiła w rzece otrzymany od króla pierścień.

Ta legenda zainspirowała Jamesa Dalgety'ego, brytyjskiego twórcę układanek logicznych, do zaprojektowania wspaniałej łamigłówki Medal, którą później do życia powołała japońska firma Hanayama. Dwa połączone medale mają wygrawerowaną rzekę i łososia, w którego pysku umieszczony jest pierścień.

Motyw przewodni/wskazówka: legenda.

Zagadki z serii Cast Puzzle to „arystokracja” wśród zagadek logicznych. Łączą w sobie elegancję, prostotę i trwałość, jaką daje doskonałe metalowe wykonanie, z fenomenalnym treningiem koncentracji i wyobraźni przestrzennej.

Medal, podobnie jak inne układanki z tej serii, polega na rozłączeniu połączonych ze sobą elementów bez użycia siły, a następnie ponownego ich złożenia w jedno (co często okazuje się dużo trudniejsze). W tym przypadku zadaniem jest oddzielenie pierścienia od dwóch, połączonych ze sobą medali.

Cast Puzzle idealnie nadają się do układanie samotnie podczas podróży lub chwili wolnego czasu pomiędzy innymi zajęciami, lub też do wspólnego głowienia się nad prawidłowym rozwiązaniem podczas leniwych, zimowych popołudni. Satysfakcja gwarantowana.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.