Gry planszowe

Radix

Cast Puzzle

cena: 39,90 zł
Brak towaru

Piękna, metalowa zagadka logiczna o poziomie trudności 4/6

Radix jest układanką, która może onieśmielać przy pierwszym zetknięciu z nią. Dwa elementy przypominające pędy „wyrastają” z trzeciego i splatają się w niesamowitą łamigłówkę, której rozwiązanie nie jest łatwe.

Nazwa Radix łączy w sobie kilka znaczeń. W języku łacińskim wyraz ten oznacza korzeń, w angielskim zaś rdzeń. Autorzy zagadki wyprowadzają tę nazwę od matematycznego terminu „Radical axis”, co na język polski tłumaczy się jako prosta potęgowa.

Motyw przewodni/wskazówka: kiełek, pęd.

Zagadki z serii Cast Puzzle to „arystokracja” wśród zagadek logicznych. Łączą w sobie elegancję, prostotę i trwałość, jaką daje doskonałe metalowe wykonanie, z fenomenalnym treningiem koncentracji i wyobraźni przestrzennej.

Radix podobnie jak inne układanki z tej serii, polega na rozłączeniu połączonych ze sobą elementów bez użycia siły, a następnie ponownego ich złożenia w jedno (co często okazuje się dużo trudniejsze). W tym przypadku zadaniem jest rozdzielenie trzech splecionych ze sobą elementów.

Cast Puzzle idealnie nadają się do układanie samotnie podczas podróży lub chwili wolnego czasu pomiędzy innymi zajęciami, lub też do wspólnego głowienia się nad prawidłowym rozwiązaniem podczas leniwych, zimowych popołudni. Satysfakcja gwarantowana.  

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.