Gry planszowe

Helix

Cast Puzzle

cena: 39,90 zł
Brak towaru

Piękna, metalowa zagadka logiczna o poziomie trudności 5/6

Na pierwszy rzut oka Helix przypomina gwiazdę, jednak już po pierwszym ruchu tej układanki można przekonać się, iż w istocie jest to kwiat. Nie powinno to dziwić, wszak inspiracją do zaprojektowania tej łamigłówki był kwitnący kwiat powoju.

Sama nazwa Helix oznacza helisę, linię śrubową, i odnosi się do kształtu elementu który trzeba uwolnić z labiryntu stworzonego przez wyżłobienia na ruchomych płytkach (profesjonalnie nazywa się je spiralami logarytmicznymi).

Motyw przewodni/wskazówka: kwiat.

Zagadki z serii Cast Puzzle to „arystokracja” wśród zagadek logicznych. Łączą w sobie elegancję, prostotę i trwałość, jaką daje doskonałe metalowe wykonanie, z fenomenalnym treningiem koncentracji i wyobraźni przestrzennej.

Helix podobnie jak inne układanki z tej serii, polega na rozłączeniu połączonych ze sobą elementów bez użycia siły, a następnie ponownego ich złożenia w jedno (co często okazuje się dużo trudniejsze). W tym przypadku zadaniem jest odłączenie spiralnego pierścienia od dwóch ruchomych płytek .

Cast Puzzle idealnie nadają się do układanie samotnie podczas podróży lub chwili wolnego czasu pomiędzy innymi zajęciami, lub też do wspólnego głowienia się nad prawidłowym rozwiązaniem podczas leniwych, zimowych popołudni. Satysfakcja gwarantowana.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.