Gry planszowe

Nutcase

Cast Puzzle

cena: 39,90 zł
Brak towaru

Piękna, metalowa zagadka logiczna o poziomie trudności 6/6

"Tylko szaleniec mógłby to rozwiązać" – to słowa, często padające z ust osób nie wprawionych w rozwiązywaniu łamigłówek, kiedy dostają w ręce jedną z zagadek poziomu szóstego. Holenderski projektant Oskar van Deventer zażartował sobie z takiego podejścia, nazywając swoją układankę Nutcase, co jest slangowym określeniem na szaleńca.

Ta niezwykła łamigłówka doskonale nadaje się dla wszystkich pasjonatów Cast Puzzle, dostarczająć dwóch arcytrudnych zadań. Pierwsze nie różni się od standardowych zadań: trzeba rozdzielić połączone ze soba elementy. Drugie jest ukłonem w stronę prawdziwych łamigłowkowych wyjadaczy i polega na zmianie umieszczonego na śrubkach napisu „nut-case” w napis „case-nut”.

Motyw przewodni/wskazówka: szczepione, splecione (ang. interlocking).

Zagadki z serii Cast Puzzle to „arystokracja” wśród zagadek logicznych. Łączą w sobie elegancję, prostotę i trwałość, jaką daje doskonałe metalowe wykonanie, z fenomenalnym treningiem koncentracji i wyobraźni przestrzennej.

Nutcase podobnie jak inne układanki z tej serii, polega na rozłączeniu połączonych ze sobą elementów bez użycia siły, a następnie ponownego ich złożenia w jedno (co często okazuje się dużo trudniejsze). W tym przypadku dostępne są dwa zadania: usunięcie małej nakrętki, żeby rozdzielić połączone ze sobą śrubki, lub zmiana umieszczonego na śrubkach napisu.

Cast Puzzle idealnie nadają się do układanie samotnie podczas podróży lub chwili wolnego czasu pomiędzy innymi zajęciami, lub też do wspólnego głowienia się nad prawidłowym rozwiązaniem podczas leniwych, zimowych popołudni. Satysfakcja gwarantowana.  

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.