Gry planszowe

Podziemia

Talisman : Dodatek do gry

oceny
wasza 4,5
cena: 159,90 zł
Brak towaru

Duży dodatek do świata Talismanu, wprowadzający nową krainę, nowe postaci i nowe karty.

W przeszłości tak zamierzchłej, że już dawno zapomnianej, potężny czarnoksiężnik zapragnął zdobyć władzę absolutną. Zwabił on samego Księcia Piekieł – Pana Ciemności – do swoich lochów i tam po długiej walce uwięził go i ukradł jego diabelskie moce. Tym czarnoksiężnikiem, którego imię zaginęło w odmętach czasu, był twórca Korony Władzy, okrutny tyran który przez długie wieki rządził Krainami. Zarówno on jak i jego imperium już dawno zamienili się w pył, jednak moc, która uwięziła Pana Ciemności w podziemnym skarbcu, nadal działa.

Na szczęście demon nie może wydostać się z tego mrocznego więzienia, wysyła on jednak na powierzchnię swoje plugawe stwory, nakazując im przynoszenie mu skarbów i ofiar. Odważni Poszukiwacze, którzy odnajdą wejście do podziemnej krainy mogą spróbować swoich sił przeciwko kryjącym się tam okropnościom. Zysk może być olbrzymi – Pan Ciemności zebrał wiele pradawnych skarbów, a ukryty w Skarbcu magiczny portal może prowadzić nawet do samej Doliny Ognia, gdzie ukryta jest Korona Władzy. Ryzyko jest jeszcze większe, gdyż przeciwnicy ukryci pod powierzchnią są wielokrotnie potężniejsi od ich naziemnych pobratymców.

Podziemia to dodatek do gry Talisman: Magia i Miecz, wprowadzający do niej wiele zmian. Pierwszą i najważniejszą jest cała nowa kraina – Podziemia – do której gracze mogą się udać podczas swoich podróży. Podziemia korzystają z osobnej talii – Kart Podziemi (128 kart) – zawierającej dużo trudniejsze wyzwania i dużo większe nagrody niż te, umieszczone w podstawowej talii Przygód. Na końcu tej Krainy, na polu Skarbca, gracze mogą stoczyć pojedynek z Panem Ciemności, i w zależności od wyniku tej walki mogą zyskać Skarb z talii Skarbów (10 kart) i przenieść się na inne pole na zwykłej planszy, w tym nawet na Koronę Władzy.

Ponadto grono Poszukiwaczy zasila pięć nowych postaci – Gladiator, Amazonka, Zawadiaka, Cyganka i Filozof – każda z unikatowymi zdolnościami i mocami. Dodane też jest 10 Kart Przygód i 20 Kart Zaklęć.

Uwagi:

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.