Gry planszowe

Góry

Talisman : Dodatek do gry

cena: 159,90 zł
Brak towaru

Duży dodatek do świata Talismanu, wprowadzający nową krainę, nowe postaci, karty i zakończenia.

Góry są najpotężniejszym przejawem mocy natury. Są odwieczne, są groźne, są potężne. To z nich wypływa magia, która wypełnia świat poniżej. Na samym szczycie Gór, Orli Król czuwa nad równowagą, pilnując górskich skarbów przed złodziejami. Wieki temu, twórca Korony Władzy przechytrzył go i wykradł potężne klejnoty przesiąknięte naturalną mocą. Wściekły król przysiągł, że odnajdzie Koronę i odbierze to co należne Górom: zniszczy koronę i zabierze szlachetne kamienie.

Przez lata miejsce ukrycia korony pozostawało tajemnicą, teraz jednak grupy Poszukiwaczy przeczesują Krainy i wieści doszły też do uszu Orlego Króla. Jeżeli zdoła on jako pierwszy położyć swoje szpony na tym artefakcie, misja poszukiwaczy zakończy się fiaskiem. Jeśli jednak ktoś zdołałby go pokonać to nie tylko usunąłby zagrożenie dla poszukiwań, ale w dodatku zdobył jeden z legendarnych reliktów które ponoć znajdują się w posiadania Władcy Gór.

Góry to dodatek do gry Talisman: Magia i Miecz, wprowadzający do niej wiele zmian. Pierwszą i najważniejszą jest cała nowa kraina – Góry – do której gracze mogą się udać podczas swoich podróży. Góry korzystają z osobnej talii – Kart Gór (142 karty) – zawierającej zupełnie nowe wyzwania i inne nagrody niż te, umieszczone w podstawowej talii Przygód. Na końcu tej Krainy, na obszarze Orlego Gniazda, gracze mogą stoczyć pojedynek z Orlim Królem. W zależności od wyniku tej walki mogą zyskać Relikt z talii Reliktów (4 karty) i przenieść się na inne pole w Zewnętrznej lub Środkowej Krainie.

Ponadto grono Poszukiwaczy zasila sześć nowych postaci – Góral, Leśny Duszek, Walkiria, Łotrzyca, Wampirzyca i Alchemik – każda z unikatowymi zdolnościami i mocami. Dodane zostały 3 alternatywne zakończenia, pozwalające rozegrać zupełnie nowe, niespotykane dotąd przygody. Rozszerzone też zostały talie Przygód i Zaklęć o odpowiednio 12 i 10 nowych kart.

Uwagi:

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.