Gry planszowe

Talisman: Magia i Miecz

cena: 219,90 zł
Brak towaru

Jedna z najpopularniejszych gier przygodowych w odświeżonym wydaniu!

Od wieków krążą legendy o tajemniczym artefakcie, który oddaje władzę nad światem w ręce jego posiadacza. Niestety Korona Władzy zaginęła wiele wieków temu, wraz z jej ostatnim właścicielem. Opowieści o niej zaczęły powoli przekształcać się w mity, a upływ czasu coraz bardziej zacierał prawdę o tym bezcennym skarbie. Jeszcze kilka stuleci i Korona Władzy znalazłaby się pomiędzy bajkami opowiadanymi dzieciom na dobranoc, razem z Władcą Podziemi czy Królową Lodu. Przeznaczenie jednak zdecydowało, że będzie inaczej.

Od pewnego czasu krążą plotki, o miejscu gdzie ponoć znajduje się zaginiona Korona. Jest to niewielka kraina, na skraju cywilizacji, wypełniona przerażającymi potworami i najeżona okropnymi pułapkami. Nie przeraża to Poszukiwaczy, którzy tłumnie przybywają na zakurzone drogi i dzikie pustkowia i próbują zdobyć Koronę. Jedni liczą na to,  że jej zdobycie zapewni im bogactwo, inni mają nadzieję na sławę, jeszcze inni chcą pomóc potrzebującym. Są wreszcie też tacy, którzy zamierzają użyć mocy Korony, żeby rzucić Krainy na kolana i rządzić nimi żelazną ręka. To jednak nie motywacja zadecyduje o tym, kto zwycięży w tym wyścigu a siła, spryt i szczęście. Szczególnie zaś to ostatnie przyda się tym wszystkim którzy zamierzają stawić czoła niebezpieczeństwom krainy Talismanu.

Talisman: Magia i Miecz, to przygodowa gra planszowa, w której gracze wcielają się w postać jednego z Poszukiwaczy – potężnych bohaterów przemierzających krainy – i biorą udział w wyścigu do Korony Władzy. Plansza, po której poruszają się postaci, podzielona jest na trzy kręgi (zewnętrzny, środkowy i wewnętrzny), każdy krąg jest zaś podzielony na pola. O tym, na którym polu gracz wyląduje decyduje rzut kością k6, zaś co spotka go w danym miejscu zależy po części od opisu pola, po części od wylosowanej na danym polu karty (jeśli wylądował na polu, na którym losuje się kartę). Gracze mogą się natknąć na skarby, sprzymierzeńców przeciwników lub wydarzenia. O tym jak dany bohater będzie radzić sobie z wylosowanym zadaniem decyduje jego klasa postaci.

Zwycięża ten, kto zdobędzie Koronę władzy i zdoła z jej pomocą zmusić pozostałych graczy do poddania się. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż im bardziej podróżnicy zbliżają się do miejsca ukrycia Korony, tym trudniejsze wyzwania są przed nimi stawiane. „Ostatnia prosta” wymaga tytułowego talizmanu do przetrwania.

Wyśmienitą zabawę jakiej dostarcza gra Talisman można jeszcze bardziej rozszerzyć, dzięki dostępnym na rynku dodatkom. Część z nich dodaje nowe rejony, powiększając planszę i oferując alternatywne drogi ukończenia głównego zadania. Inne wprowadzają nowe postaci, z oryginalnymi mocami.

Zawartość pudełka:
● 1 plansza
● 1 instrukcja
● 14 kart Poszukiwaczy
● 104 karty Przygód (format mini american)
● 24 karty Zaklęć (format mini american)
● 28 kart Ekwipunku (format mini american)
● 4 karty Talizmanów (format mini american)
● 4 karty Ropuch
● 4 karty Charakteru
● 18 plastikowych figurek
● 6 sześciościennych kości
● 40 żetonów Siły
● 40 żetonów Mocy
● 40 żetonów Życia
● 30 sztuk złota
● 36 żetonów Losu

Koszulki: mini american

Do tej gry ukazało się 12 dodatków. Zobacz wszystkie dodatki.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.