Gry planszowe

Smoki

Talisman : Dodatek do gry

cena: 159,90 zł
Brak towaru

Duży dodatek do świata Talismanu, wprowadzający nową, alternatywną krainę wewnętrzną, nową mechanikę smoków, nowe postaci, karty i zakończenia.

Smoki, pradawne istoty wygnane wieki temu przez potężnego czarnoksiężnika, powróciły i ponownie sieją spustoszenie w Krainach. Trzech smoczych władców wylądowało w samym sercu Krain: Dolinie Ognia, miejscu gdzie dawniej stała siedziba smoczego króla, Smocza Wieża, i stamtąd wysyłają armie swoich popleczników. Nieszczęśliwie dla reszty świata jest to również miejsce ukrycia Korony Władzy. Jedynym co powstrzymuje nadejście nowej ery smoczego panowania, jest rywalizacja pomiędzy samymi smokami. Varthrax, Cadorus i Grilipus walczą o dominację nad Koroną, wydając sprzeczne rozkazy i przy okazji siejąc chaos i zniszczenie wszędzie dokoła. Jeśli Poszukiwacze szybko nie wydrą Korony z ich pokrytych łuskami szponów, wkrótce może nie zostać nic do uratowania.

Smoki to dodatek do gry Talisman: Magia i Miecz, wprowadzający do niej wiele zmian. Pierwszą i najważniejszą jest cała nowa kraina wewnętrzna, posiadająca dwa warianty – Kraina Smoków i Smocza Wieża – która zastępuje podstawową wewnętrzną krainę planszy. W grze pojawia się zupełnie nowa mechanika związana z inwazją smoków. Co turę gracze muszą losować jeden ze 140 żetonów smoków, reprezentujących walkę smoczych władców o dominację. Do rozpatrywania wyników tych losowań są przygotowane specjalne Karty Smoczych Władców Varthraxa, Cadorusa i Grilipusa, oraz odpowiadające im talie (każda ma po 56 kart smoków).

Ponadto grono Poszukiwaczy zasila sześć nowych postaci – Łowca Smoków, Czarodziej Ognia, Smocza Amazonka, Iluzjonistka, Smocza Kapłanka i Minotaur – każda z unikatowymi zdolnościami i mocami. Dodane zostały też 3 alternatywne zakończenia, pozwalające rozegrać zupełnie nowe, niespotykane dotąd przygody.

Uwagi:

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.