Gry planszowe

Miasto

Talisman : Dodatek do gry

cena: 159,90 zł
Brak towaru

Duży dodatek do świata Talismanu, wprowadzający nową krainę, nową mechanikę sklepów, nowe postaci, karty i zakończenia.

Oddalone od przepełnionych potworami dzikich krain świata Talizmanu, miasto wydaje się sanktuarium: oazą wytchnienia i spokoju; miejscem gdzie podróżnik szukający Korony Władzy będzie w stanie zregenerować nadwątlone siły i nabyć nowe, potężne przedmioty (oczywiście za odpowiednią opłatą). Jednak jak mówi mądrość ludowa: im silniejsze światło, tym dłuższy rzuca cień. W zaułkach tętniących życiem ulic, czy wewnątrz imponująco wyglądających wież kryją się bezwzględni przestępcy czekający tylko na łatwy cel. Nieostrożny wędrowiec bardzo szybko może stać się tylko kolejną anonimową ofiarą, połkniętą przez wielkie miasto.

Kupcy i złodzieje, sojusznicy i wrogowie, nauczyciele, wróżbici, oszuści, mordercy – spotkania w Mieście mogą okazać się zarówno wyjątkowymi okazjami, jak i też śmiertelnymi zagrożeniami. Jeśli jednak ktoś nie potrafi przetrwać pułapek kryjących się w Mieście, nie ma co marzyć o podróży do Doliny Ognia i walce o Koronę władzy.

Miasto to dodatek do gry Talisman: Magia i Miecz, wprowadzający do niej wiele zmian. Pierwszą i najważniejszą jest cała nowa kraina – Miasto – do której gracze mogą się udać podczas swoich podróży. Miasto korzysta z osobnej talii – Kart Miasta (82 karty) – zawierającej zupełnie nowe wyzwania i inne nagrody niż te, umieszczone w podstawowej talii Przygód. Miasto jest specyficznym rejonem, w którym mniej jest okazji do walki czy wzbogacenia się (chociaż nadal istnieją) jest za to sporo możliwości handlu. W mieście jest aż 5 sklepów, każdy z osobnym zestawem kart. W Zbrojowni można nabyć broń i zbroje (12 kart), w Menażerii chowańce (12 kart) w Magicznym Emporium magiczne przedmioty (16 kart) w Aptece eliksiry (16 kart) i wreszciew Stajni wierzchowce (8 kart).Dodana jest też mechanika Listów Gończych, czyli opcjonalnych możliwości zarobku w Mieście.

Ponadto grono Poszukiwaczy zasila sześć nowych postaci – Szpieg, Majsterkowicz, Łowca Nagród, Włamykotka, Szynkarka i Elementalista – każda z unikatowymi zdolnościami i mocami. Dodane zostały też 3 alternatywne zakończenia, pozwalające rozegrać zupełnie nowe, niespotykane dotąd przygody.

Uwagi:

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.