Gry planszowe

Carcassonne (2. edycja)

oceny
wasza 4,5
cena: 109,90 zł
Brak towaru

Popularna gra rodzinna o tworzeniu mapy z losowanych kafelków.

Carcassonne jest grą z gatunku tzw. gier kafelkowych. Gracze, bowiem po kolei dokładają kawałki (kafelki) terenu budując z nich miasta, klasztory, drogi i pola.Każdy z graczy po dołożeniu kafelka lądu może na nim umieścić jednego ze swoich 7 poddanych. To gdzie go umieści ma kluczowe znaczenie dla rozgrywki. Umieszczając poddanego na fragmencie miasta czyni go rycerzem, na fragmencie drogi – złodziejem, na polu – chłopem, a w klasztorze – mnichem. Oczywiście za każde zagranie jest przyznawana pewna ilość punktów. Gdy wszystkie kafelki zostaną dołożone gra dobiega końca, a punkty są podliczane. Ten kto zdobędzie ich najwięcej wygrywa.

Kluczowe znaczenie dla rozgrywki ma decyzja gdzie umieścić swojego poddanego. Mamy ich tylko 7 i powracają do naszej puli tylko wówczas jeżeli obiekt na którym stoją jest w pełni ukończony. Nieukończone miasta, drogi, klasztory blokują nam poddanych do momentu zakończenia rozgrywki, uniemożliwiając zdobywanie punktów.

Carcassonne ma bardzo proste zasady, a jednocześnie jest niesamowicie grywalna. Jest to jedna z najlepszych wielopokoleniowych gier rodzinnych. Wyśmienicie sprawdza się czasie rodzinnych spotkań. Znakomita na prezent! Dobra w deszczowe dni na feriach i koloniach. Znakomicie integruje towarzystwo i „przełamuje pierwsze lody” przy zawieraniu nowych znajomości! Przy tym podoba się każdemu – bez względu na płeć, wiek i doświadczenie w grach towarzyskich!

Uwagi:

  • Gra Roku 2001 w Niemczech;
  • 1 miejsce w Deutscher SpielePreis w 2001 roku;
  • Nominacja do Najlepszej Gry Strategicznej Roku 2001 w International Gamers Awards

 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.