Gry planszowe

Dixit

cena: 119,90 zł
Brak towaru

Niesamowita gra skojarzeń i blefu, rozwijająca wyobraźnię.

Wyobraźnia jest jedna z najbardziej magicznych cech jakie posiada człowiek. To wyobraźnia otwiera przed nim nowe światy i to dzięki niej może on przekształcać świat w którym żyje. Dla osoby z bogatą wyobraźnią nawet zwykły kamień może być ostatnim fragmentem murów starożytnej fortecy, pociskiem który położył na łopatki potężnego Goliata, lub tajną kryjówką zmutowanych mrówek, z której snują one plany podboju ludzkości. Gdy takiej osobie dana jest pełna, bogata ilustracja, wtedy możliwości interpretacji zwielokrotniają się. Może ona stworzyć całą opowieść, opisać abstrakcyjne nieuchwytne uczucia i paradoksalne światy; lub przeciwnie, ująć obraz krócej, zwięźlej, dosadniej: jednym zdaniem, jednym słowem, jednym dźwiękiem.

To właśnie na potędze wyobraźni opiera swoją siłę Dixit. Jest to urzekająca gra karciana, w której gracze budują skojarzenia na podstawie pięknie ilustrowanych kart. Gra ma bardzo proste, intuicyjne zasady. W każdej turze narrator (co turę tę rolę przejmuje inny gracz) wybiera jedną spośród sześciu kart, które ma na ręce, kładzie ją zakrytą przed sobą i wypowiada swoje skojarzenie z tą kartą. Może to być opis, cytat, nazwa filmu lub powieści, nazwa miejsca, osoby, czynności, przedmiotu... Słowem cokolwiek co się narratorowi skojarzy z daną kartą.

Następnie pozostali gracze dokładają do puli po jednej karcie, która ich zdaniem również pasuje do wybranego przez narratora opisu (również zakryte). Gdy wszyscy już wyłożą swoje propozycje, narrator tasuje i odsłania wszystkie obrazy. Pozostali gracze muszą wtedy zagłosować, która karta ich zdaniem została położona przez narratora. Jeśli wszyscy zgadną, albo jeśli nikt nie zgadnie, narrator nie dostaje żadnych punktów, więc podstawą w Dixicie jest dobieranie takich haseł, które nie wszyscy gracze skojarzą.

Gra kończy się gdy skończą się karty (bądź w skróconej wersji – kiedy pierwszy gracz zdobędzie 30 punktów).

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.