Gry planszowe

Finca

cena: 99,90 zł
Brak towaru

Wyśmienita rodzinna gra ekonomiczna o handlu owocami.

Finca to prosta i przyjemna gra dla całej rodziny. Tytułowa Finca to kamienny dom na Majorce, otoczony drzewami owocowymi, zamieszkały przez rolników trudniących się dostawami owoców do pobliskich miasteczek. Gracze wcielają się w hodowców i starają się dostarczać owoce, wykorzystując zachodzące na rynku zmiany oraz mając na uwadze różnorodne potrzeby okolicznych mieszkańców. W swojej turze gracz ma do wyboru dwie akcje: zbiera owoce lub dostarcza je w wybrane miejsce.

Aby zebrać owoce, gracze poruszają się po specjalnym kole. Rodzaj i ilość owoców jest określana przez to, w jaki sposób gracz poruszy swój pionek: może poruszyć go maksymalnie o tyle pól, ile pionków stało razem z nim na polu początkowym i wziąć owoc wskazany przez pole na którym zakończył ruch, w ilości odpowiadającej liczbie pionków znajdujących się na polu, na którym zakończył ruch.

Aby dostarczyć owoce, gracz musi przedtem zdobyć żeton osła, dostępny po przejściu określonych pól koła. Za każdym razem gracz może przewieźć maksymalnie 6 owoców, za co dostaje punkty zwycięstwa. Nie jest to jednak jedyna droga do ich zdobycia – specjalne bonusy zyskujemy między innymi zajmując kolejne finki.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.