Gry planszowe

Takenoko

cena: 149,90 zł
Brak towaru

Wesoła gra familijna o karmieniu pandy i uprawie bambusa.

Przenieśmy się do średniowiecznej Japonii. Stosunki między Japonią a Chinami właśnie się ociepliły, zaś chiński cesarz podarował cesarzowi Japonii zwierzę uznawane w Chinach za symbol pokoju – pandę. Pojawienie się tego zwierzaka wprowadziło spore zamieszanie na dworze: teraz wszyscy dworzanie rywalizują o to, kto wyhoduje bardziej soczyste pędy bambusa i nakarmi nimi wiecznie głodną pandę.

Takenoko to przyjemna gra rodzinna, w której gracze starają się rozbudowywać królewski ogród, uprawiać bambusy i karmić pandę. W każdej turze gracz rzuca kostką, która określa jakie akcje będzie mógł wykonać. Akcje są różne – może dokładać nowe pola, nawadniać je, wysyłać ogrodnika, żeby powiększać rosnący bambus, czy wreszcie wysyłać pandę, żeby coś zjadła.

Punkty zwycięstwa w Takenoko zdobywa się za realizację celów, które dzielą się na trzy typy: jedne wymagają odpowiednich konfiguracji płytek, inne dają punkty za określoną konfigurację zjedzonych bambusów (w grze znajdują się 3 kolory bambusów), wreszcie ostatnie punktują za odpowiednio wysokie bambusy. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.