Gry planszowe

SłowoStwory

cena: 79,90 zł
Brak towaru

Znakomita gra rodzinna w wymyślanie słów.

Era smsów i internetowej nowomowy sprawiła, że biedne słowostwory głodują. Te niezwykłe istoty żywią się wypowiadanymi przez ludzi słowami. Nie zadowolą się jednak byle czym – słowa muszą być pełne i poprawne, oraz mieć smak odpowiedni do gustów danego stwora. Jedne stwory lubią miasta, inne zabawki, jeszcze inne dyscypliny sportu. Co więcej: nigdy nie wiadomo, na jakie litery akurat mają apetyt. Czy zdołasz nakarmić wygłodniałe słowostworki?

SłowoStwory to gra będącą ciekawą i rozbudowaną wersją popularnej gry w Państwa, Miasta. Gracze starają się wymyślić słowa pasujące do wylosowanych kryteriów, w odmierzanym przez klepsydrę czasie. Kryteria są ustalane na podstawie dwóch losowań: w pierwszym gracz rzuca kością, żeby ustalić dziedzinę do jakiej mają należeć dane słowa (np. państwo, miasto, zabawka, muzyka, film); w drugim odsłaniane są dwie górne karty liter, wyznaczając w ten sposób litery, które muszą się pojawić w wymyślanych słowach (w dowolnej kolejności i konfiguracji). Pierwszy gracz, który poda prawidłowe słowo dostaje 2 punkty, pozostali, którzy wskażą inne poprawne wyrazy w wyznaczanym przez klepsydrę czasie, dostają po 1 punkcie. Wygrywa ten, kto zdobędzie dziesięć punktów.

Dostępny jest też wariant trudniejszy, w którym gracze toczą pojedynki 1 vs 1, w których zbiera się karty liter, zaś zwycięzca może zabrać jedną z kart liter przeciwnika. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.