Gry planszowe

Na chwałę Rzymu

Glory to Rome

cena: 89,90 zł
Brak towaru

Znakomita strategiczna gra karciana o odbudowie Rzymu po pożarze.

W roku 64 naszej ery wielki pożar niszczy Rzym. Na wieść o rozmiarach katastrofy cesarz Neron powraca z Antium i przystępuje do rekonstrukcji zniszczonego ogniem miasta. To przed Wami postawione zostaje zadanie odbudowy Wiecznego Miasta według nowych planów. Nagrodą za solidne wykonanie pracy jest wieczna sława i wdzięczność samego cesarza – jednak w panującym nadal chaosie pojawia się też pokusa szybkiego zbicia fortuny i wykorzystania całej sytuacji dla osobistego zysku…

W grze Na chwałę Rzymu Gracze wcielają się w role patrycjuszy, którzy uczestnicząc w odbudowie Rzymu próbują zdobyć bogactwa i wpływy. Prestiż można zdobyć sumiennie wykonując cesarskie rozkazy i wznosząc budynki na chwałę Rzymu. Osobisty majątek pomnaża się, sprzedając przeznaczone na rekonstrukcję materiały budowlane. Na koniec gry wyłania się zwycięzcę sumując zdobyte wpływy i zgromadzone bogactwa każdego gracza.

Gra cechuje się innowacyjną mechaniką – gracz zagrywając daną kartę za każdym razem musi podjąć decyzję co do jej wykorzystania, gdyż każda karta może służyć jako budynek, rola lub cenny surowiec. Dodatkowo, zagrane karty trafiają do puli i mogą w kolejnych rundach być wykorzystane przez pozostałych graczy, zgodnie z rolami jakie zostaną przez nich wybrane. Choć wygląda niepozornie – głównie dzięki utrzymanym w lekkim, komiksowym stylu ilustracjom, Na chwałę Rzymu to rewelacyjna gra strategiczna, wymagająca planowania i taktycznego myślenia. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.