Gry planszowe

Olympos

cena: 139,90 zł
Brak towaru

Gra strategiczna twórcy kultowego Small World. Tym razem walczymy o dominację w starożytnej Grecji.

U świtu nowej ery weź przeznaczenie ludzkości we własne ręce. Przed tobą rozciągają się żyzne równiny Peloponezu, a na horyzoncie widnieją piaszczyste brzegi mitycznej Atlantydy. Jednak musisz włożyć wiele wysiłku, aby zdobyć i utrzymać te tereny. Unicestwienie wrogów, odkrycie nowych technologii, wzniesienie monumentalnych budowli - to wszystko będzie celem dla Ciebie jako przywódcy swojego ludu. Pamiętaj, że bogowie Olimpu cały czas obserwują Twoje poczynania. Zadbaj o ich łaskę, bo w innym wypadku ich gniew może zniweczyć nie tylko Twoje plany, ale także sprowadzić mroczne czasy na całą ludzkość.

Każdy z graczy w Olympos reprezentuje plemię, które próbuje skolonizować Grecję wraz z przyległymi ziemiami, ( w tym nawet legendarną Atlantydą). Przejmując terytoria i zasoby (czasem używając siły) gracze będą dokonywać przełomowych odkryć oraz tworzyć architektoniczne cuda, które pozwolą im zbudować wspaniałą i dobrze prosperującą cywilizację. Na końcu gry cywilizacja z największą ilością punktów prestiżu wygrywa.

Gracze mają zawsze do wyboru jedną z dwóch akcji: ekspansję lub rozwój. Poprzez ekspansję na planszy pojawiają się nowi osadnicy a gracze zyskują terytoria i surowce. Rozwój pozwala na dokonanie odkrycia (np. wynalezieni falangi) lub budowę cudu architektonicznego . Dzięki odkryciom gracz zyskuje nowe możliwości a za budowle otrzymuje punkty.

Podczas rozgrywki pojawi się dziewięciu antycznych bogów. Będą oni nagradzać najbardziej pobożne plemiona i karać najmniej zainteresowanych religią.

Olympos to gra do której bardzo chętnie się wraca - w każdej rozgrywce płytki odkryć oraz karty przeznaczenia i karty Olimpu są układane losowo, co powoduje, że każda partia może być zupełnie inna. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.