Gry planszowe

Rattus

cena: 99,90 zł
Brak towaru

Strategiczna gra rodzinna o walce z epidemią Czarnej Śmierci.

W 1347 roku na Europę spadło wielkie nieszczęście. Na kontynencie pojawiła się „Czarna Śmierć”, szalejąca zaraza, która w ciągu kolejnych 4-5 lat zabiła połowę populacji.

Rattus to jedna z najciekawszych gier 2010 , w której gracze osiedlają się w różnych regionach kontynentu, po którym rozprzestrzenia się śmiertelna plaga. W walce z zarazą wspierają ich różne stany średniowiecznej Europy. Chłopi zapewniają przyrost populacji, mądrzy Mnisi potrafi przegnać szczury, głównych sprawców plagi. Zamożni Kupcy uciekają z terenów zagrożonych zarazą – niestety, wraz z marszem toczącego wojny Rycerstwa plaga szybciej osiąga nowe regiony. Wiedźmy posługują się wiedzą tajemną, by przewidzieć rozmiar klęski i zagrożenia, sprowadzonego przez szczury. Królowie mogą zapewnić bezpieczne schronienie w zamkach i fortecach. Gdy jednak wraz z plagą szczurów nadchodzi zaraza, nikt nie może czuć się bezpiecznie...

Kiedy Czarna Śmierć zniknie wreszcie z Europy, zwycięży gracz, który ocali najwięcej swojej populacji.r. Jej pierwszy nakład rozszedł się błyskawicznie na początku roku i był niedostępny w Polsce. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.