Gry planszowe

Świat bez końca

cena: 139,90 zł
Brak towaru

Gra ekonomiczna, oparta na sequelu do kultowej książki Filary ziemi i będąca kontynuacją gry o tym samym tytule.

Anglia w latach 1337-1361. Brzemienne w skutki wydarzenia, które nastąpiły w średniowiecznej Anglii wpłynęły na życie mieszkańców Kingsbridge. To właśnie tutaj, około 200 lat temu przeor Phillip zrealizował swoje marzenie i zbudował „Filary Ziemi” – najpiękniejszą katedrę w kraju.

W Świecie bez Końca gracze wcielają się w mieszkańców Kingsbridge i jako rolnicy, handlarze wełną lub budowniczowie walczą o dobrobyt i prestiż. Często spotykają na swej drodze potomków sławnych bohaterów Filarów Ziemi. Rzuceni między interesy przeora i kupców miejskich muszą przede wszystkim dostosować się do burzliwych wydarzeń.

Za udział w różnych projektach budowlanych, jak i za pobożne i lojalne życie zostaną wynagrodzeni punktami zwycięstwa. Gracze, którzy po wybuchu zarazy udzielą chorym mieszkańcom pomocy, korzystając ze swojej wiedzy medycznej, zyskają prestiż. Jednak zanim sięgną po chwałę i honor muszą zaspokoić swoje codzienne potrzeby. Zdobycie jedzenia i pomnożenie zysków jest trudne w tych ciężkich czasach. Poza pieniędzmi, które można zarobić na jarmarku wełny, zostaje niewiele okazji na zarobek. Właśnie dlatego czasami pomocne może okazać się wsparcie ważnych osobistości, dzięki któremu graczom może udać się osiągnąć sukces.

Podobnie jak w niezwykle popularnej grze planszowej Filary Ziemi, gracze przeżywają fragment średniowiecznej historii, dokładnie tak jak to opisał w swojej powieści Ken Follett. Gra ma opinię następczyni Filarów Ziemi a jej oprawa graficzna została wykonana, przez tych samych autorów.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.