Gry planszowe

Wsiąść do Pociągu

cena: 169,90 zł
Brak towaru

Prosta i wciągająca gra strategiczna o podróżowaniu pociągami.

2. października 1900 roku. 28 lat wcześniej londyński ekscentryk Phileas Fogg wygrał swój słynny zakład o podróż w 80 dni dookoła świata. Teraz, u progu nowego wieku nadszedł czas na nową "niewiarygodną podróż". Starzy przyjaciele, którzy zebrali się by uczcić wygraną Fogga podejmują nowe wyzwanie. 

Stawka - 1 milion dolarów - zwycięzca bierze wszystko. Cel: kto może odwiedzić koleją najwięcej miast w Ameryce Północnej, w 7 dni! Przygoda rozpoczyna się już teraz...

Wsiąść do pociągu to gra strategiczna, w której gracze starają się podróżować koleją po mapie USA. Gracze otrzymują na początku zestaw biletów (zadań), które mają zrealizować - na przykład San Francisco - New Jork czy Los Angeles – Atlanta. Gracze muszą budować trasy z wagoników, przy czym dwie osoby nie mogą przejechać tą samą trasą (chyba że jest tam podwójna linia).

Gra wymaga strategii i taktycznego myślenia, które pozwoli jak najkorzystniej zrealizować swoje zadania, zablokować przeciwników i przechwycić najlepsze trasy. Jednocześnie ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w ciągu kilku minut! 

Wsiąść do pociągu jest szczególnie polecana osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi, co nie znaczy jednak, że nie stanowi wyzwania także dla wyrafinowanych amatorów tej rozrywki. To gra dla każdego - mogą się w nią bawić już kilkuletnie dzieci jak i dorośli ludzie. Udane połączenie elementów strategii i szczęścia pozwala na wygraną nawet początkującym. 

Uwagi:

  • Zwycięzca Gra Roku (Niemcy) w 2004 r.
  • Finalista Deutscher SpielePreis w 2004 r.
  • Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 w 2005 r.
  • Nominacja do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Awards w 2004 r.
  • 8. miejsce na liście 100 najlepszych gier wszechczasów wg serwisu Fluffy Snoop

 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.