Gry planszowe

Sława i bogactwo

Sid Meier's Civilization : Rozszerzenie

cena: 129,90 zł
Brak towaru

Rozszerzenie do gry Sid Meier's Civilization wprowadzające wiele nowych opcji, nacji i kart.

Sława i bogactwo, innymi słowy prestiż i pieniądz, już od wieków wznosiły i obalały cywilizacje. Ambitni władcy najeżdżali swoich bogatszych sąsiadów, młodzi wodzowie chcieli zapisać się w historii, bogaci kupcy budowali imperia finansowe, zaś genialni myśliciele wymyślali urządzenia wyprzedzające swoją epokę. Pomimo niechęci, jaką wobec tych motywacji wykazywała religia, ludzie w każdej epoce dążyli do podniesienia swojego statusu finansowego i społecznego. Mądrzy władcy wiedzieli o tym i wykorzystywali to do własnych celów.

Dodatek Sława i Bogactwo daje graczom nowe możliwości rozwoju cywilizacji. Pojawia się element znany już z gry komputerowej – Wielcy Ludzie, jednostki które są w stanie zmienić losy historii. Postacie takie jak Hannibal, Marco Polo, Leonardo da Vinci czy William Szekspir pozwalają na zupełnie nowy zagrywki w rywalizacji o pozycję wśród innych cywilizacji. Dodane zostają również karty inwestycji – trwałe korzyści, zdobywane za pieniądze.

Z innych zmian pojawia się mechanizm metropolii: gigantycznych miast, w które mogą zostać przekształcone stolice danych nacji. Badanie terenu może teraz skutkować odkryciem pozostałości dawnej cywilizacji, zaś karawany umożliwiają handel. Pojawiają się też cztery nowe nacje takie jak Arabowie, czy Grecy, oraz możliwość gry w 5 osób.

Uwagi:

  • To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry Sid Meier's Civilization.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.