Gry planszowe

Myrmes

cena: 144,90 zł
Brak towaru

Oryginalna gra ekonomiczna, w której kierujemy losami kolonii mrówek.

W królestwie Myrmes od wielu wieków toczy się bezwzględna wojna o władzę. Konflikt spowodował wiele ofiar – zarówno wśród żołnierzy, jak i wśród cywili – i doprowadził wszystkich uczestników na krawędź zagłady. W celu zdecydowania jak rozwiązać ten kryzys, królowe z wszystkich biorących udział w konflikcie mrówczych kolonii, zebrały się na naradę. Ten szczyt owadzich potęg politycznych doprowadził do ugody: rozegrana zostanie ostatnia, wielka bitwa, a kolonia, która w niej wygra, otrzyma pełnię władzy.

W Myrmes gracze kontrolują kolonie mrówek, starając się uczynić je możliwie najpotężniejszymi. Zabawa toczy się na dwóch planszach: planszy indywidualnej (każdy gracz posiada osobną), która symbolizuje mrowisko i prace jakie trzeba wykonać wewnątrz, oraz planszy wspólnej, symbolizującej tereny zewnętrzne, na których ścieżki mrówek z różnych mrowisk przecinają się.

Gra podzielona jest na 3 lata, te zaś są dodatkowo podzielony na pory roku. Gracze losują specjalne cechy dla każdego sezonu (takie jak dodatkowe larwy, albo więcej punktów zwycięstwa za akcje), po czym przydzielają swoje mrówki do różnych zadań. Pracy jest dużo zarówno wewnątrz mrowiska (opieka nad larwami, otwieranie nowych tuneli, zakładanie nowych poziomów) jak i na zewnątrz (polowanie, rozkładanie feromonów, usuwanie feromonów pochodzących z wrogich mrowisk). Wygrywa kolonia, która po przetrwaniu trzech zim, będzie miałą najwięcej punktów.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.