Gry planszowe

Innowacje

cena: 109,90 zł
Brak towaru

Taktyczna gra karciana o rozwoju cywilizacji.

W popularnych opowieściach historia to szereg wielkich nazwisk i krwawych wojen, które zmieniły kształt dawnego świata, w końcowym rezultacie prowadząc do tego co mamy dzisiaj. Taka historia brzmi ekscytująco, burzy krew w żyłach i rodzi podniosłe myśli o wodzach i bohaterach. Jest to jednak zaledwie ułamek prawdy. Prawdziwe zmiany przyniosła ze sobą nauka, prawdziwe przełomy to innowacje technologiczne. Koło, proch palny, pismo, silnik parowy, elektryczność – każdy z tych wynalazków zmienił w pewien sposób losy całych cywilizacji.

Innowacje to oryginalna gra karciana, w której gracze stają na czele cywilizacji i starają się rozwinąć ją dzięki innowacjom technologicznym. Karty innowacji można zagrywać w jednym z dwóch dogmatów reprezentujących stosunek danej cywilizacji do sąsiadów. Może to być dogmat współpracy, dzięki któremu bogacą się wszyscy posiadający dane zasoby, lub dogmat przymusu, w którym słabsza nacja jest dominowana przez silniejszą.

Grę można wygrać na różne sposoby: jednym z nich jest sześciokrotna dominacja słabszych cywilizacji (można to nazwać zwycięstwem wojskowym). Innym jest posiadanie najwięcej punktów po dziesięciu epokach. Punkty zdobywane są przez dominację epok i dziedzin. Wreszcie trzecią możliwością są dostępne w późniejszych epokach dogmaty zwycięstwa, jeśli oczywiście gracz spełnia określone przez dogmat wymagania.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.