Przygodowe

Świat Dysku: Wiedźmy

cena: 159,90 zł
Brak towaru

Druga odsłona fantastycznego Świata Dysku w wersji planszowej! Tym razem wcielamy się w Wiedźmy.

Egzamin z zawodu to nie przelewki. Szczególnie, jeśli Twoim zawodem jest bycie Wiedźmą. Co prawda niby masz dostęp do magii, ale nadużywanie jej najczęściej prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. Pozostaje Ci zatem zdrowy rozsądek, spryt i łut szczęścia (jeżeli taki akurat Ci się trafi). Wymagania zaś są dosyć wyśrubowane. Musisz umieć poradzić sobie zarówno z małymi problemami – jak z choroba świni, czy złamana noga gospodarza – jak też z tymi całkiem już poważnymi – jak chociażby inwazja elfów. Na szczęście wiedźmy zazwyczaj działają razem, możesz więc liczyć na wsparcie Twoich sióstr... jeśli zdołasz zwołać sabat, zanim problem wymknie się spod kontroli.

Świat Dysku: Wiedźmy to kolejna gra w świecie zbudowanym na kartach bestsellerowych powieści Sir Terry'ego Prattchetta. Jest to znakomita gra rodzinna, w której wcielamy się w jedną z tytułowych wiedźm i staramy się rozwiązywać problemy jakie pojawiają się w krainie Lancre. Każdy rozwiązany problem wzmacnia naszą postać i daje nam punkty zwycięstwa na koniec gry. Nie można też po prostu ignorować narastających problemów – jeśli pozwolimy, żeby wybuchło zbyt wiele kryzysów, lub na planszy pojawią się naraz 3 kryzysy związane z elfami, to natychmiast przegrywają wszyscy gracze. Wymusza to element kooperacji, mimo niesłabnącej rywalizacji o punkty.

Gra kończy się kiedy ostatni żeton Problemów z Toru Problemów pojawi się na planszy (jeżeli w miedzyczasie nie zakończyła się porażką z powodu zbyt dużej liczby kłopotów). Wtedy podliczane są punkty wszystkich graczy (wraz z możliwymi punktami ujemnymi związanymi z „chichotem”) i określany jest zwycięzca.

Świat Dysku: Wiedźmy to gra doskonała na rodzinne spotkania i wypady z przyjaciółmi. Powinna przypaść do gustu zarówno fanom Prattchetta jak i osobom zupełnie nie znającym tego świata. 

Newsletter

Szybki kontakt
  • Agnieszkaod 12:00 do 19:00
  • e-mail:agnieszka.trzepacz@grajfer.pl
  • telefon:+48 531 152 675
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.